Door: Kluwer
Thuiswerken wordt gestimuleerd door een aanpassing van de regeling voor woon-werkverkeer. Ook zal er een hogere belastingvrije verhuisvergoeding komen. Verder worden leaserijders aangemoedigd ook het OV gebruiken.
Met deze maatregelen wil het kabinet het huidige reisgedrag van veel mensen beïnvloeden. Daarnaast stimuleert het afspraken tussen werkgevers en werknemers om afspraken te maken die de bereikbaarheid kunnen verbeteren.
Mobiliteitsmanagement is ook van belang voor het verminderen van de milieubelasting door het autoverkeer. Het gebruik van alternatieve vervoerswijzen zal naar verwachting leiden tot een daling van de CO2-uitstoot en het afnemen van de emissies van luchtverontreinigende stoffen.
Mobiliteitsmanagement
Met deze voorstellen reageert het kabinet op de adviezen van de Taskforce De Waal. Deze taskforce is in december 2007 door minister Eurlings ingesteld om concrete voorstellen te doen op het gebied van mobiliteitsmanagement. Als onderdeel van de werkzaamheden hebben in zes voorbeeldregio's werkgevers, werknemers en overheden zich gecommitteerd aan bereikbaarheidsdoelstellingen.
Thuiswerken
Telewerken wordt gestimuleerd door een mobiliteitsbudget fiscaal aantrekkelijker te maken. Daardoor wordt thuiswerken met behoud van de vaste reiskostenvergoeding op meerdere dagen mogelijk. Vanwege dit mobiliteitsbudget zullen leaserijders die bijtelling betalen niet langer extra belast worden voor de OV-kaart die zij van hun werkgever ontvangen.
Verder worden in de toekomst parkeerkosten op een P+R terrein onbelast vergoed om zo overstappen op een andere modaliteit te stimuleren. Ten slotte wordt het voor mensen die meer dan 25 km van hun werk wonen aantrekkelijker om dichterbij te gaan wonen.
Brochure
Het ministerie heeft een voorlichtingsbrochure uitgebracht over de nieuwe mobiliteitsplannen. Deze brochure kunt u hier vinden.