Roze zorgmakelaar leidt homo's naar zorgpolis

Gepubliceerd: dinsdag 8 januari 2008 18:33
Update: dinsdag 8 januari 2008 18:52

De zogenoemde 'homopolis' kan rekenen op veel belangstelling. Honderden leden van belangenvereniging COC hebben zich bij verzekeraar Agis aangemeld voor de collectiviteitspolis, laat een woordvoerder van Agis dinsdag weten. "Het sluit aan bij de behoefte van de doelgroep, en het lijkt ook een erkenning van hun leefstijl."

Polishouders kunnen onder meer ondersteuning krijgen van een 'roze zorgmakelaar', die hen begeleidt naar een zorgverlener met speciale kennis van, en ervaring met homoproblematiek. Verzekerden krijgen vijf procent korting op de basisverzekering, en acht procent op aanvullende verzekeringen.

De polis wordt nog verder uitgebreid. Agis overlegt de komende maanden met het COC over de invulling daarvan. "De korting is leuk voor onze leden, maar wij willen de lacune tussen roze zorgvraag en het aanbod echt dichten", licht COC-voorzitter Frank van Dalen toe. "Tegelijkertijd onderzoeken we wat er in de polis moet."

Hij denkt bijvoorbeeld aan juridische ondersteuning na een ongeluk in een land waar homostellen niet worden erkend. Ook op homoseksuele ouderen gerichte zorg komt in aanmerking. "De aangeklede zorgpolis is in 2009 klaar, dan gaan we een veel grotere vlucht maken." De reacties van COC-leden vallen volgens Van Dalen uiteen in twee groepen. "De ene groep zegt: hèhè, gelukkig, eindelijk. De andere groep vraagt zich af waar zo'n polis voor nodig is. Als je vervolgens uitlegt waar je tegen aan kan lopen, dan valt het kwartje meestal wel."

Volgens Agis lijkt het succes van de homopolis op dat van de vegapolis, die sinds vorig jaar korting biedt aan vegetariërs. Die polis trok het afgelopen jaar ongeveer 1500 verzekerden, die in aanmerking komen voor extra vergoedingen voor onder meer vitamine- en mineralenpreparaten. Agis biedt als enige verzekeraar ook een collectieve rookvrijpolis, waarbij stoppen-met-roken-cursussen worden vergoed.

Agis kreeg er het afgelopen jaar naar eigen zeggen 35 duizend leden bij en telt ruim 1,2 miljoen leden, na een minder jaar in 2006. Volgens de woordvoerder was Agis in 2007 de enige zorgverzekeraar met een positief bedrijfsresultaat. Sinds vorig week is Agis gefuseerd met Eureko/Achmea, maar de verzekeraar blijft wel zelfstandig.

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen binnenland

Meer nieuws binnenland

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

 

 
 


© Copyright DePers.nl