Hoogbegaafd nou èn!

Door: Peter M. Breuning » Meer blogs van Peter M. Breuning
Gepubliceerd: dinsdag 8 juni 2010 09:01
Update: dinsdag 29 juni 2010 11:09

Eigenlijk had ik een blog willen schrijven over www.werkevent.nl dat afgelopen woensdag plaatsvond in het Mediaplaza, maar de vele reacties op de blog Hoogbegaafd! kan ik niet onbeantwoord laten. Allereerst wil ik benadrukken dat ik niets tegen hoogbegaafden heb en met het risico dat ik weer mensen voor het hoofd stoot, ben ik van mening dat je van intelligentie niet te veel kan hebben. Maar een kennismakingsgesprek voor een re-integratietraject is geen therapeutische setting en een blog is geen transcriptie van een therapeutisch gesprek. Hoogbegaafdheid is allerminst een ziekte, handicap of gebrek, je bent gezegend met een goed verstand en daar moet je wat positiefs mee doen in je leven.

 

Mensen worden niet ontslagen omdat ze hoogbegaafd zijn maar omdat de resultaten achterblijven bij de verwachtingen of omdat de interactie met anderen niet goed verloopt; daar moet je een vinger achter krijgen! Bij re-integratie en / of outplacement van volwassen mensen gaat het erom afscheid te nemen van wat is geweest en duurzaam en succesvol elders aan de slag te gaan. Mijn taak is het om talent, kennis en vaardigheden van iemand te vertalen naar de arbeidsmarkt en oorzaken van eerder falen beheersbaar te maken. Alleen maar roepen ‘ik ben hoogbegaafd’ is niet genoeg en werkt mijns inziens contraproductief, je moet je intelligentie leren gebruiken om problemen uit het verleden te voorkomen.

Voor de werkgever maakt het geen lor uit of je hoogbegaafd bent of niet; hij/ zij heeft een probleem, een vacature! Als je de werkgever weet te overtuigen dat jij zijn of haar probleem kan oplossen dan heb je de functie. In de begeleiding doet het IQ er feitelijk niet toe, het gaat erom wat je met je intelligentie doet. Je kunt de mooiste sollicitatiebrieven overschrijven, je kunt de beste elavator pitch gebruiken, je kunt met video eindeloos gesprekstechnieken oefenen uiteindelijk moet je de baan wel waarmaken. Een baan moet passen bij de talenten die je van Onze Lieve Heer hebt meegekregen. IQ is daar maar een onderdeel van, is een baan te moeilijk of biedt de baan te weinig uitdaging dan is IQ of hoogbegaafdheid een issue.

Mijn insteek is het bereiken van duurzame werkgelegenheid en daarmee bedoel ik langer dan 6 maanden en naar tevredenheid van alle partijen. Ik zie hoogbegaafdheid als een kans, een stapje voor op de arbeidsmarkt maar het is geen prestatie, het is een talent dat je er gratis bij gekregen hebt. Ieder mens moet in mijn visie zijn of haar talenten maximaal benutten en persoonlijk vind ik ook dat je dat ten dienste moet stellen van het gemeen, de samenleving. Door prat te gaan op talenten, die geen prestaties zijn en horkerig gedrag doe je je talenten te kort.

Een ieder die hierover verder wil converseren nodig ik uit op de 7e Open Coffee Zevenaar, op 16 juni 2010, tussen 09:00 en 11:00 in Careza De Kroon in Oud-Zevenaar. De weersverwachting is prima dus wellicht kunnen we aansluitend een stuk gaan wandelen en verder bomen over het leven, de kenniseconomie en wat hoogbegaafden daar aan bij kunnen dragen.


Lees ook:

Hoogbegaafd!

Trefwoord(en): dopopulair,

Peter Breuning
Peter Breuning is eigenaar van BMO adviseurs. BMO adviseurs richt zich op het gehele personeelsbeleid binnen ondernemingen. Peters blogs gaan voornamelijk over zijn expertise op het gebied van personeelsbeleid.

Help!
Wie helpt mij om de 100.000 downloads te bereiken, download kosteloos:
Solliciteren is verleiden 1
Solliciteren is verleiden 2

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen blogs

  • Toekomstplaatje ontslagvergoeding

    Simon Stoltz

    Toekomst ontslagvergoeding
    9 uur geleden
    Vanaf 2014 zullen werkgevers de eerste zes maanden WW uitkering van ontslagen medewerkers zelf moeten betalen. Zo is in het Lenteakkoord overeengekomen door de zogenoemde Kunduz-coalitie. Daar tegenover staat dat de ontslagvergoedingen drastisch worden verlaagd.

  • Pingpongen om Lenteakkoord

    Pingpongen om Lenteakkoord
    Gisteren, 11:14
    Zijn de bezuinigingsmaatregelen van de Kunduz-coalitie voor ondernemers een doorn in het oog of juist een zegen?

  • Kijk in de spiegel

    Shahrooz Safarghandi

    Kijk in de spiegel
    Gisteren, 10:35
    Wat kan ik vandaag doen om weer een stapje dichter bij mijn doel te komen? Het zijn soms hele kleine stappen en als je de discipline hebt om het elke dag weer te doen, ga je uiteindelijk resultaat zien.

Meer nieuws blogs

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

Reageer Door: doemaarwat, 09 jun 2010 12:45
Je kan ook op de inhoud ingaan ipv proces als je...

Reageer Door: doemaarwat, 09 jun 2010 12:41
@brammetje: Is dat goed of kwaad bedoeld?

Reageer Door: Brammetje, 08 jun 2010 13:21
Hoogbegaafd zijn zij, die in staat zijn één keer te reageren.

 

 
 


© Copyright DePers.nl