Maak je blog het volgen waard

Door: Dirkjan Vis » Meer blogs van Dirkjan Vis
Gepubliceerd: maandag 17 oktober 2011 10:05
Update: dinsdag 18 oktober 2011 09:39

Als je een weblog hebt, moet je het niet alleen hebben van de mensen die er toevallig terechtkomen via een zoekopdracht, maar ook van hen die je weblog regelmatig opzoeken om op de hoogte te blijven van je artikelen. Hoe kan je deze mensen nog beter aan je binden?

Natuurlijk moet je de mensen die via zoekmachines binnendruppelen koesteren. Ze kunnen een flink aandeel in je bezoekersaantallen op zich nemen en dat aantal kan weer gunstige gevolgen hebben voor
je mogelijke adverteerders. Maar ook de vaste bezoekers dien je te koesteren. Van hen kan je vaak de meeste reacties, toegewijde aandacht en social sharing verwachten. Als je je blogberichten ook via Twitter deelt, zijn het vaak je followers die je berichtjes retweeten en doorsturen. Maar hoe maak je je blog nou nog meer de moeite waard om te volgen?

Vijf tips:

1. Vind een goede balans tussen uitgebreid en kort
Een weblog met alleen maar flinke lappen tekst en weinig plaatjes jaagt veel bezoekers weg. Maar ook een weblog met enkel plaatjes en wat simpele regeltjes tekst hoeft niet op veel bezoekers te rekenen (en al helemaal niet via een zoekmachine). Het beste is om een gezonde balans tussen uitgebreide en korte blogberichtjes te vinden. Om een mix te fabriceren tussen zelfgeschreven, originele content en geciteerde nieuwsfeitjes, quotes of plaatjes.

Long copy is meer succesvol om mensen te laten terugkomen voor jouw expertise of unieke tone of voice. Met de kortere content kun je heel snel heel gericht op de actualiteit reageren. Maar post niet alleen maar een linkje of plaatje, geef er ook, al is het maar kort, je eigen commentaar bij. De lezers blijven namelijk benieuwd naar wat jij ervan vindt, daarvoor komen ze immers naar je weblog.

Door het aanbieden van korte, snelle blogberichtjes blijft je website het verversen waard en door het leveren van langere teksten zorg je ervoor dat je een eigen publiek en reputatie opbouwt.

2. Deel en maak delen mogelijk
Uiteindelijk is de weblog dé plek voor je content, maar dat wil niet zeggen dat dat de enige manier is waarop jij je (potentiële) publiek kennis kan laten maken met wat je schrijft. Deel niet alleen je weblogberichten met
anderen, maar zorg er ook voor dat er voldoende mogelijkheden zijn voor die mensen om je content te delen. Zet (een korte samenvatting van) je berichten op sites als Tumblr of facebook, link ernaar vanaf je Twitteraccount of LinkedIn-profiel, maar plaats ook social sharingbuttons onder je berichten, zodat je lezers het bericht met vrienden en bekenden kunnen delen.

3. Schrijf series
Het kan wel eens voorkomen dat je zo enthousiast raakt over een bepaald onderwerp of dat een item zo lang het nieuws beheerst dat je er maar niet uitgesproken over raakt. Nu kan je alles in één lang blogbericht van drieduizend woorden stoppen, maar je kan het ook opdelen in meerdere berichten.

Dit heeft meerdere voordelen:

- Het leest gemakkelijker. Voor de gemiddelde internetter is een tekst van 500 woorden interessanter om te lezen dan een lap tekst van 2000 woorden.
- Je maakt het spannender. Als je als onderwerp ‘de 25 mooiste dieren ter wereld’ en je publiceert er per week maar vijf, dan blijft men nieuwsgierig naar welke dieren nog meer in jouw lijstje voorkomen. Bijkomend voordeel: je kan nu uitgebreider per dier schrijven dan wanneer je alles onder elkaar zou moeten zetten.
- Je geeft mensen een reden om terug te komen. Had je alles in één bericht gezet en men had de moeite genomen om alles door te lezen, dan was het daarmee klaar. Maak je er echter een serie van met op een vaste dag de vervolgdelen, dan geef je mensen een reden om terug te komen. Nu moeten ze je blog wel bijhouden of regelmatig bezoeken om te weten hoe de serie afloopt.

4. Maak abonneren mogelijk
Een goede manier om van toevallige passanten vaste bezoekers te maken is om ze naast de goede content, ook de mogelijkheid aanbieden om te abonneren op je weblog. Sommige komen namelijk toevallig via social media, een mailtje of een zoekopdracht bij je site terecht. Mochten ze willen blijven hangen, dan moet je natuurlijk wel die optie bieden. Plaats dus duidelijk een Twitter-icoontje of Facebook-logo op je weblog, maar geef ze ook de mogelijkheid om je blogberichten via een rss-feed te volgen. En vergeet ook de oude vertrouwde nieuwsbrief niet.

5. Link naar je andere berichten
Is het je wel eens gebeurd dat je op Wikipedia zit en dat je uiteindelijk over iets aan het lezen bent wat niet direct over je eerst aangeklikte lemma gaat? Of dat je een filmpje aan het bekijken bent op YouTube en
dat je drie kwartier later nog veertien andere video’s hebt bekeken? Dat komt omdat deze twee sites als geen ander het intern linken onder de knie hebben. Wikipedia linkt in haar encyclopedie-lemma’s naar tig van andere pagina’s op de site en YouTube laat je bij het kijken naar een filmpje gelijk twintig andere suggesties zien. Pas zulk gedrag ook toe op je eigen weblog. Link in je berichten naar andere relevante berichten die zo weer wat extra lezers, views en clicks, oftewel een tweede kans krijgen.

Zorg er wel voor dat je dit linken niet al te opvallend doet en probeer de relevantie hoog te houden. Verwijs in je artikelen niet overduidelijk naar andere berichten (“Zie ook: huppeldepup”), maar plaats onder een
relevant trefwoord een linkje, zodat de geïnteresseerden erop kunnen klikken als ze willen en degenen die enkel je huidige bericht willen lezen verder niet al te veel gestoord worden.

Onder je blogberichten kun je wat opvallender linken naar andere, nog steeds relevante, berichten van jouw hand. Maar je kan natuurlijk ook linken naar uitgebreider leesvoer van externe bronnen, om je geïnteresseerde lezer zo te voorzien van meer informatie.
Dirkjan Vis heeft flinke ervaring in de wereld van de online marketing. Hij is eigenaar van EurolutionsZietuwel en beheert tientallen websites waaronder o.a. Ondernemen en Internet. Samen met o.a. het Ministerie van Economische Zaken geeft hij de Starters Masterclass aan startende ondernemers. Je kunt hem volgen via Twitter of diverse weblogs.
 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen blogs

  • Toekomstplaatje ontslagvergoeding

    Simon Stoltz

    Toekomst ontslagvergoeding
    9 uur geleden
    Vanaf 2014 zullen werkgevers de eerste zes maanden WW uitkering van ontslagen medewerkers zelf moeten betalen. Zo is in het Lenteakkoord overeengekomen door de zogenoemde Kunduz-coalitie. Daar tegenover staat dat de ontslagvergoedingen drastisch worden verlaagd.

  • Pingpongen om Lenteakkoord

    Pingpongen om Lenteakkoord
    Gisteren, 11:14
    Zijn de bezuinigingsmaatregelen van de Kunduz-coalitie voor ondernemers een doorn in het oog of juist een zegen?

  • Kijk in de spiegel

    Shahrooz Safarghandi

    Kijk in de spiegel
    Gisteren, 10:35
    Wat kan ik vandaag doen om weer een stapje dichter bij mijn doel te komen? Het zijn soms hele kleine stappen en als je de discipline hebt om het elke dag weer te doen, ga je uiteindelijk resultaat zien.

Meer nieuws blogs

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

Reageer Door: viverawaterbedden, 17 okt 2011 21:11
Ik denk dat het voor succes belangrijk is tijdens de startfase van je weblog soms op of over het randje te schrijven. Soms kan je best wat scherpe teksten schrijven om online discussies aan te gaan. Binnenkort starten wij ook een weblog op www.viverawaterbedden.nl, maar volgens mij word het voor ons nog best een uitdaging...

 

 
 


© Copyright DePers.nl