Aanval Steun voor verzekeraars

Ombudsman vecht mee in de woekerpolisoorlog

Door: Dagblad De Pers/Jan-Hein Strop
Gepubliceerd: woensdag 10 maart 2010 08:49
Update: woensdag 10 maart 2010 09:11

Aanbieders van woekerpolissen vrezen concurrentie van prijsvechter Brand New Day. De financiële ombudsman Jan Wolter Wabeke schiet de verzekeraars te hulp.

De financiële ombudsman Jan Wolter Wabeke heeft zijn takenpakket uitgebreid met het bekritiseren van nieuwkomers in de verzekeringsmarkt. Het pas gelanceerde Brand New Day, aanbieder van goedkope bankspaarproducten, gaat te ver in zijn promotiecampagne, zo zei Wabeke gisteren in Het Financieele Dagblad. Brand New Day mag volgens hem niet zeggen dat er zeven miljoen woekerpolissen zijn verkocht.
Ook de Consumentenbond, die Brand New Day onlangs tot goedkoopste uitriep, krijgt ervan langs van de ombudsman. De bond zou zich te weinig bemoeien met het oplossen van geschillen.
Wabeke’s uitlatingen wekken grote verbazing. ‘Wij vragen ons sterk af waarom de ombudsman uitspraken over Brand New Day doet’, zegt Barbara den Uyl van de Consumentenbond. ‘Wij zien geen rol voor de ombudsman om zich uit te laten over de marketingcampagnes van bedrijven, tenzij er klachten over zijn.’
Oprichter van Brand New Day Kalo Bagijn reageert vanaf zijn vakantieadres: ‘De uitspraken van de ombudsman zijn ongehoord. Verzekeraars hebben de kluit belazerd, waardoor hun reputatie nu tot het nulpunt is gedaald. Het lijkt alsof de ombudsman het imago van verzekeraars belangrijker vindt dan een oplossing voor consumenten met een woekerpolis. Waarmee je sterk gaat twijfelen aan de onafhankelijkheid van de ombudsman.’
Twijfel over de onafhankelijkheid van Wabeke, wiens salaris betaald wordt door het Verbond van Verzekeraars, bestaat al langer. Hij was nauw betrokken bij de totstandkoming van schikkingen tussen verzekeraars en houders van woekerpolissen. Zijn voorstel leidde tot regelingen die nauwelijks compensatie bieden voor gedupeerden.
Geconfronteerd daarmee in tv-programma Radar (18 januari) bleef Wabeke echter volhouden dat de kosten die verzekeraars volgens de ‘Wabeke-norm’ maximaal mogen inhouden, laag zijn. Het tegendeel is waar: kosteninhoudingen van 50 procent zijn volgens de akkoorden nog altijd gelegitimeerd. Daardoor krijgt het merendeel van de polishouders geen euro compensatie.
De introductie van Brand New Day als alternatief voor woekerpolissen heeft direct voor reuring in de markt gezorgd. Delta Lloyd adverteert sinds kort paginagroot met zijn lage kosten. Het is nu duidelijk aan wiens kant de ombudsman staat.
 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen deondernemer

  • Copycats geen partij voor fashionchicks

    De Pers

    Niet bang voor copycats
    20 uur geleden
    Ellen Snijder was er snel bij. In 2008 lanceerde ze als eerste in Nederland een social shopping site, en nu is ze de grootste.

  • Meer in minder tijd met Eggtimer

    De Ondernemer

    Meer in minder tijd met Eggtimer
    21 uur geleden
    Hoe vaak word je niet afgeleid van je werk door telefoontjes, of laat je je afleiden door twitter, facebook, misverstanden en overbodig werk? Probeer de Eggtimer, versie Pomodoro, en je to-do-lijstjes worden direct korter!

  • 'Kriegelig door controle baas'

    ANP

    'Kriegelig door controle baas'
    2 uur geleden
    Ruim driekwart van de Nederlandse werknemers wordt intensiever gecontroleerd door hun managers dan hen lief is. Veertig procent voelt zich zelfs voortdurend op de vingers gekeken.

Meer nieuws deondernemer

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

 

 
 


© Copyright DePers.nl