Student ziet eigen bedrijf zitten

Gepubliceerd: dinsdag 13 juli 2010 08:40
Update: dinsdag 13 juli 2010 13:06

Bijna een kwart van de studenten zegt ondernemer te willen worden. Een kleine 40 procent van de studenten is bezig met het opzetten van een bedrijf of heeft al een bedrijf. Dat blijkt uit het onderzoek Onderwijs en Ondernemerschap van het onderzoeksbureau EIM. Demissionair staatssecretaris Marja van Bijsterveldt stuurde de resultaten dinsdag naar de Tweede Kamer.

Ze vindt dat het Actieprogramma Onderwijs en Ondernemen, dat in 2007 in gang werd gezet, zijn vruchten heeft afgeworpen. Dat programma stimuleerde instellingen in het voortgezet, middelbaar en hoger onderwijs om meer aandacht te besteden aan ondernemen. Dat is volgens Van Bijsterveldt ook gebeurd.

De staatssecretaris wijst erop dat steeds meer instellingen ondernemerschapsonderwijs opnemen in hun programma, dat studenten vaker op bedrijfsbezoek gaan en dat docenten veel contacten hebben met ondernemers.

Drie jaar geleden had nog maar13 procent serieuze plannen met het zelfstandig ondernemerschap. Bijna tweederde (62 procent) van de studenten stelt dat het ondernemerschap een belangrijk deel van hun beroepswens is. Dat is een verdubbeling in vergelijking met drie jaar geleden, aldus Van Bijsterveldt. Alleen het primair onderwijs blijft achter met de aandacht voor het ondernemerschap, constateert EIM.

Volgens Van Bijsterveldt zijn de eerste stappen gezet, maar is het nodig om ondernemend gedrag en onderwijs te blijven stimuleren. Ze wil samen met mensen uit het onderwijs de aanbevelingen van EIM verder uitwerken.

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen deondernemer

  • Brabant krijgt harde klappen

    ANP

    Brabant krijgt harde klappen
    5 uur geleden
    Brabanders lopen op het tandvlees en gaan door een diep dal. De financiƫle ellende lijkt geen huishouden te sparen. Steden in de provincie Noord-Brabant zijn extra hard geraakt door de financiƫle crisis.

  • Boerderij in de lucht

    De Ondernemer

    Boerderij in de lucht
    22 uur geleden
    Rijst verbouwen in een flat. Professor Folkard Asch van de Duitse universiteit Hohenheim bedacht het als aanpak van het mondiale voedselprobleem.

  • Sexy Frauschaft als charmeoffensief

    De Ondernemer

    Sexy Frauschaft
    23 uur geleden
    Tijdens het EK spelen 'we' tegen onze aartsrivaal Duitsland en dat betekent haat en nijd onder de supporters. Mercedes-Benz vond het daarom tijd voor een charmeoffensief met het beste dat Duitsland in huis heeft: mooie vrouwen!

Meer nieuws deondernemer

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

Reageer Door: bert.wissink, 14 jul 2010 13:50
Het is fantastisch dat studenten het ondernemerschap zien zitten,
dat is goed voor de economie en, als we de studenten ook bedrijfseconomisch goed opleiden, en internationaal certificeren via EBC*L, goed voor hun onderneming en status in binnen en buitenland. Het bedrijfseconomische kennis niveau is in Nederland, vergeleken met 32 andere (Europese) landen het laagste van allen.
Wij kunnen dit uit ervaring onderbouwen en willen hierover graag met u in gesprek. Met vriendelijke groet, Bert Wissink, voorzitter EBC*L The Netherlands.

 

 
 


© Copyright DePers.nl