Wanbeleid leidde tot ondergang TEG

Gepubliceerd: dinsdag 31 augustus 2010 17:18

The Entertainment Group (TEG) is failliet gegaan door wanbeleid. Het bestuur heeft risicovolle leningen verstrekt, roekeloze overnames gedaan en geld verduisterd. Dat stelt curator Jan Padberg in een dinsdag verschenen rapport over de ondergang van het artiestenbedrijf. De bekendste artiest bij TEG was Marco Borsato, de zanger zelf treft geen blaam aldus het onderzoek.


TEG verstrekte de afgelopen jaren grote leningen aan zusterbedrijven zonder na te gaan of die konden worden terugbetaald. Volgens de curator was er sprake van ,,ontoelaatbare belangenverstrengeling''. Verder kocht de firma bedrijven die verlies maakten of nauwelijks bijdroegen aan het operationele resultaat. Dat kostte TEG miljoenen.

Volgens Padberg heeft een van de bestuurders bovendien ruim 300.000 euro verduisterd en zich schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte. Hij heeft aangifte tegen deze persoon gedaan. De curator spreekt van onbehoorlijk bestuur dat leidde tot het faillissement. Hij stelt de bestuurders die de afgelopen jaren aan het roer van het bedrijf stonden daarvoor aansprakelijk.

Padberg zei in een toelichting op zijn rapport dat Borsato niets verweten kan worden. De zanger was een van de aandeelhouders van TEG, maar zelf niet bij de dagelijkse leiding betrokken.

De advocaat van de zanger liet weten dat Borsato opgelucht is over de conclusies in het rapport. ,,Marco treft geen blaam, hij speelde geen rol in de aansturing. Dat is voor ons geen verrassende conclusie, maar wel een prettige.'' Het is voor de zanger volgens zijn raadsman triest om te lezen hoe het bedrijf ten onder ging. ,,Deze zaak kent alleen maar verliezers. Marco wist niet hoe TEG er voor stond en kennelijk was hij niet de enige.'' De raadsman kon nog niet zeggen of Borsato, nu de schuldigen bekend zijn, juridische stappen tegen hen overweegt. ,,Marco heeft hier natuurlijk behoorlijke financiële en emotionele schade van ondervonden. Ook in de media is hij hard aangepakt.''

De curator liet verder weten de gang van zaken bij het bedrijf ,,vrij stuitend'' te vinden. ,,Dit heb ik eigenlijk in deze mate nog nooit meegemaakt.''

De rechtbank verklaarde de onderneming van Borsato in september vorig jaar failliet. Het entertainmentbedrijf organiseerde grote concerten en begeleidde Nederlandse artiesten als Guus Meeuwis, Edsilia Rombley, Ilse DeLange en VanVelzen.

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen deondernemer

  • 'Meneer afstandsbediening' overleden

    De Ondernemer

    Mister afstandsbediening overleden
    52 min geleden
    De naam zegt u waarschijnlijk niets, maar zijn uitvinding heeft u dagelijks in handen. Eugene Polley, de uitvinder van de afstandsbediening, is overleden.

  • Brabant krijgt harde klappen

    ANP

    Brabant krijgt harde klappen
    6 uur geleden
    Brabanders lopen op het tandvlees en gaan door een diep dal. De financiƫle ellende lijkt geen huishouden te sparen. Steden in de provincie Noord-Brabant zijn extra hard geraakt door de financiƫle crisis.

  • Boerderij in de lucht

    De Ondernemer

    Boerderij in de lucht
    22 uur geleden
    Rijst verbouwen in een flat. Professor Folkard Asch van de Duitse universiteit Hohenheim bedacht het als aanpak van het mondiale voedselprobleem.

Meer nieuws deondernemer

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

 

 
 


© Copyright DePers.nl