AFM spuit forse kritiek op accountants

Gepubliceerd: woensdag 1 september 2010 16:04

Accountantskantoren moeten hun werkwijze flink veranderen om de kwaliteit van hun controles op te krikken. Dat meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) woensdag na onderzoek onder de vier grootste accountantskantoren in Nederland. Deloitte, Ernst&Young, KPMG en PricewaterhouseCoopers hebben samen een martkaandeel van tachtig procent.

 

Het onderzoek richtte zich op controles van accountantswerk voor de sectoren die extra hard zijn geraakt door de crisis, zoals de bouw en de auto-industrie. Het onderzoek wijst uit dat de kwaliteit van de werkzaamheden van accountants in de sectoren bouw en vastgoed, de publieke sector en de auto-industrie onder de maat is. Eerder concludeerde de AFM dit al voor de controles in de financiële sector na een kredietcrisisonderzoek.

De waakhond stelt onder meer dat de kans bestat dat accountants te weinig kritisch zijn, waardoor fouten en fraude niet worden ontdekt en de goedkeurende accountantsverklaring onterecht wordt afgegeven. Meerdere kantoren hebben maatregelen aangekondigd. De AFM kondigt aan te controleren of die ook daadwerkelijk worden doorgevoerd. De AFM gaat daarnaast nog verder onderzoek doen naar onder meer de naleving van de onafhankelijkheidsregels.

De AFM is verder van plan handhavingsmaatregelen als een boete of een dwangsom op te leggen aan een of meer van de vier kantoren, maar om wat voor maatregelen het precies gaat, is nog onduidelijk. Ook wil de AFM tuchtklachten indienen bij de Accountantskamer tegen accountants van de kantoren.

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen deondernemer

  • 'Meneer afstandsbediening' overleden

    De Ondernemer

    Mister afstandsbediening overleden
    1 uur geleden
    De naam zegt u waarschijnlijk niets, maar zijn uitvinding heeft u dagelijks in handen. Eugene Polley, de uitvinder van de afstandsbediening, is overleden.

  • Brabant krijgt harde klappen

    ANP

    Brabant krijgt harde klappen
    6 uur geleden
    Brabanders lopen op het tandvlees en gaan door een diep dal. De financiƫle ellende lijkt geen huishouden te sparen. Steden in de provincie Noord-Brabant zijn extra hard geraakt door de financiƫle crisis.

  • Boerderij in de lucht

    De Ondernemer

    Boerderij in de lucht
    22 uur geleden
    Rijst verbouwen in een flat. Professor Folkard Asch van de Duitse universiteit Hohenheim bedacht het als aanpak van het mondiale voedselprobleem.

Meer nieuws deondernemer

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

 

 
 


© Copyright DePers.nl