OLIERAMP

Olieramp kost BP 8 miljard dollar

Gepubliceerd: vrijdag 3 september 2010 13:31

De olieramp in de Golf van Mexico heeft oliemaatschappij BP tot nu toe 8 miljard dollar (ruim 6,2 miljard euro) gekost. Dat heeft BP vrijdag bekendgemaakt.

De grootste milieuramp uit de Amerikaanse geschiedenis ontstond op 20 april na een explosie op het olieboorplatform Deepwater Horizon. BP slaagde er halverwege juli in om het olielek na 106 dagen helemaal af te sluiten. Volgens de Amerikaanse regering zijn er vanaf het moment dat het lek ontstond 4,9 miljoen vaten olie van 159 liter in zee gelekt.

Het oliebedrijf heeft de afwerking van de claims van gedupeerden door de ramp onlangs overgedragen aan het schadefonds Gulf Coast Claims Facility (GCCF). Dit fonds, waarin BP miljarden dollars stortte, keerde tot nu toe ruim 38,5 miljoen dollar uit op 4900 claims. In totaal heeft het GCCF 42.000 claims ontvangen, zo meldde BP vrijdag.

Voor de overdracht van de claims aan het GCCF had BP al 127.000 betalingen verricht aan gedupeerden, voor bijna 400 miljoen dollar.

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen deondernemer

  • 'Meneer afstandsbediening' overleden

    De Ondernemer

    Mister afstandsbediening overleden
    1 uur geleden
    De naam zegt u waarschijnlijk niets, maar zijn uitvinding heeft u dagelijks in handen. Eugene Polley, de uitvinder van de afstandsbediening, is overleden.

  • Brabant krijgt harde klappen

    ANP

    Brabant krijgt harde klappen
    6 uur geleden
    Brabanders lopen op het tandvlees en gaan door een diep dal. De financiƫle ellende lijkt geen huishouden te sparen. Steden in de provincie Noord-Brabant zijn extra hard geraakt door de financiƫle crisis.

  • Boerderij in de lucht

    De Ondernemer

    Boerderij in de lucht
    23 uur geleden
    Rijst verbouwen in een flat. Professor Folkard Asch van de Duitse universiteit Hohenheim bedacht het als aanpak van het mondiale voedselprobleem.

Meer nieuws deondernemer

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

 

 
 


© Copyright DePers.nl