Uitverkoop drukt winst modeketen H&M

Gepubliceerd: donderdag 26 januari 2012 15:04
Update: donderdag 26 januari 2012 15:11

Modewinkelketen H&M heeft in het vierde kwartaal een 2,4 procent lagere nettowinst geboekt. Hogere materiaalkosten en flinke prijsverlagingen om klanten tot aankopen te verleiden in deze economische onrustige tijden drukten het resultaat van het Zweedse bedrijf.

Lees ook:

Het bedrijf boekte tussen september en november een winst van 5,36 miljard Zweedse kronen (603 miljoen euro), tegenover 5,49 miljard kronen een jaar eerder. De omzet steeg wel van 34,79 tot 36,19 miljard kronen. Over het gehele afgelopen jaar daalde de nettowinst van 16,68 naar 15,82 miljard dollar.

Over de toekomst blijft het bedrijf optimistisch. In december zag het bedrijf de omzet alweer met dertien procent stijgen. De vooruitzichten voor januari zijn sterk, aldus H&M.

Nieuwe winkels
H&M is van plan dit jaar 275 nieuwe winkels te openen, in onder andere Bulgarije, Letland en Thailand. De keten wil ook de sprong wagen naar Latijns-Amerika door een winkel te openen in Mexico. In de Verenigde Staten wordt een webwinkel geopend.

De Zweedse modeketen werd opgericht in 1947. Het heeft wereldwijd 94 duizend personeelsleden en ongeveer 2500 winkels in 43 landen.
 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Meest gelezen deondernemer

  • 'Meneer afstandsbediening' overleden

    De Ondernemer

    Mister afstandsbediening overleden
    2 uur geleden
    De naam zegt u waarschijnlijk niets, maar zijn uitvinding heeft u dagelijks in handen. Eugene Polley, de uitvinder van de afstandsbediening, is overleden.

  • Brabant krijgt harde klappen

    ANP

    Brabant krijgt harde klappen
    8 uur geleden
    Brabanders lopen op het tandvlees en gaan door een diep dal. De financiële ellende lijkt geen huishouden te sparen. Steden in de provincie Noord-Brabant zijn extra hard geraakt door de financiële crisis.

  • Boerderij in de lucht

    De Ondernemer

    Boerderij in de lucht
    Gisteren, 17:08
    Rijst verbouwen in een flat. Professor Folkard Asch van de Duitse universiteit Hohenheim bedacht het als aanpak van het mondiale voedselprobleem.

Meer nieuws deondernemer

Volgend bericht >

Reageer op dit artikel:  

 

 
 


© Copyright DePers.nl