Door: Remco Tomesen / De Pers
Gepubliceerd: maandag 13 februari 2012 10:40
Warner Music Group ziet de inkomsten uit Spotify stijgen. ‘We hebben betere deals afgesloten.’ Heel veel is het nog steeds niet, de 15 miljoen dollar die platenmaatschappij Warner Music Group (WMG) afgelopen kwartaal verdiende aan streaming muziekdienst Spotify.
Maar het is wel een groei van 36 procent, terwijl de inkomsten uit downloads via sites als iTunes met 15 procent stegen. Streaminginkomsten groeien dus harder dan downloadinkomsten.
En die groei lijkt door te zetten. Het aantal gebruikers van Spotify groeit namelijk. Omdat de dienst in steeds meer landen te gebruiken is, maar ook door de samenwerking met Facebook. Meer dan drie miljoen mensen betalen nu 5 of 10 euro voor een abonnement waarmee ze onbeperkt muziek kunnen luisteren, en er zijn nog veel meer niet-betalende abonnees die advertenties en commercials voor de kiezen krijgen. Afgelopen half jaar zijn er daarnaast ook verschillende streaming-concurrenten gelanceerd, zoals Deezer en Rara.
WMG verdiende niet alleen meer aan Spotify omdat er meer gebruikers zijn. Volgens CEO Edgar Bronfman heeft de platenmaatschappij betere deals afgesloten met de streamingdienst. Daardoor gaat een groter percentage van de Spotify-inkomsten naar de platenmaatschappij en, zo zegt hij, naar artiesten. Veel muzikanten klaagden afgelopen jaar dat ze nauwelijks iets verdienen aan Spotify. Met maximaal enkele tientallen euro’s per maand houdt het voor veel bands al op. iTunes levert ze veel meer op.
Voor WMG is iTunes hoe dan ook nog veel lucratiever dan Spotify. Afgelopen kwartaal verdiende het 205 miljoen dollar aan downloads via sites als iTunes en Amazon. En dus 15 miljoen aan Spotify. Maar dat bedrag blijft de komende tijd flink stijgen, denkt Bronfman.