Kennisbron > Personeel > Ontslag > Artikel

Deeltijd-WW stopt

Door: Kluwer

De deeltijd-WW stopt. Het in het kabinet afgesproken maximum bedrag van 375 miljoen voor de deeltijd-WW is bereikt. De afgelopen weken zijn zoveel aanvragen ingediend dat het bedrag dat het kabinet beschikbaar heeft gesteld, is bereikt. Alleen aanvragen die voor 23 juni zijn ingdiend worden nog in behandeling genomen door Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV).

Er zijn veel aanvragen over het overgrote deel van het personeelsbestand terwijl deeltijd-WW gewoon bedoeld is om vakkrachten bij bedrijven te behouden. Minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) bekijkt hoe er binnen de beschikbare middelen meer ruimte mogelijk is en op welke wijze de regeling, eventueel gewijzigd, voortgezet kan worden.

Het kabinet heeft in het kader van de crisisaanpak in maart € 375 miljoen extra uitgetrokken voor de tijdelijke regeling deeltijd-WW. De regeling is ingesteld om werkgevers vakkrachten te kunnen laten behouden die ze anders door de crisis zouden moeten ontslaan. Daarom is ze bedoeld voor bedrijven die voldoende gezond zijn om door de crisis heen te komen, ondanks een tijdelijk tekort aan omzet en orders. Veel bedrijven willen graag hun gespecialiseerde vakkrachten behouden om, als de economie weer aantrekt, meteen weer te kunnen aanhaken.

[ Bron: Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid ]

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  


Reageer op dit artikel:  

 
 
 


© Copyright DePers.nl