Bedrijfsauto verkopen: vermijd belastbare boekwinst

Door: Kluwer

De ondernemer die de bedrijfsauto van de hand doet tegen een hogere waarde dan waarvoor de auto in de boeken staat, maakt boekwinst. Die is belast. Daar staat tegenover dat als de verkoopwaarde lager is het een verlies een aftrekpost oplevert.

De belasting op de boekwinst kan worden vermeden door die winst te beschouwen als herinvesteringreserve. Dat bedrag kan worden gebruikt voor de aanschaf van een andere auto en dat als eerste afschrijving op die aanschaf af te boeken. Ook bij het omzetten van de eigen auto naar een lease-auto (bijvoorbeeld met sale-and-leaseback) kan de boekwinst worden gebruikt.

Andere investeringen

De ondernemer mag de boekwinst op de auto ook gebruiken voor andere investeringen, mits die een afschrijvingsduur van maximaal tien jaar hebben.
Als het gaat om de verkoop van een bestelauto, binnen vijf jaar na aanschaf, moet de eigenaar alsnog (deels) BPM betalen. Dat is niet het geval als de bestelauto wordt verkocht aan een andere ondernemer die in aanmerking komt voor het lage tarief MRB. De naheffing BPM wordt ook opgelegd bij het beëindigen van de onderneming. De eigenaar moet zelf aangifte doen bij de Belastingdienst.

[ Bron: 100 vragen en antwoorden over auto en fiscus, Jan Rolleman ]

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan eKudos.nl Voeg dit bericht toe aan MSN.nl Voeg nieuws van DePers.nl toe aan Symbaloo Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  

Reageer op dit artikel:  

 
 
 


© Copyright DePers.nl