Fiscus int schuld meteen van bankrekening

Door: Kluwer

De Belastingdienst kan vanaf 1 november beslag te leggen op de bankrekening van een belastingplichtige om niet betaalde belastingaanslagen alsnog te innen.

Tot nu toe probeerde de Belastingdienst belastingaanslagen die niet werden betaald te innen met behulp van een dwangbevel, waarmee de belastingdeurwaarder beslag kon leggen op het loon.
De Belastingdienst slaagt er vaak niet in om op deze manier het geld te innen. Het gaat in deze gevallen vaak om kleinere bedragen, maar wel om een grote hoeveelheid moeilijk inbare aanslagen.
Daarom gaat de Belastingdienst, na een aanmaning en een dwangbevel, er voortaan toe over om het geld direct van de bankrekening van de belastingschuldige te halen. Diens bank krijgt dan de opdracht het geld over te schrijven naar de bank van de Belastingdienst. Het gaat hier om schulden van natuurlijke personen. Staatssecretaris De Jager van Financiën heeft dit bepaald door een wijziging van de Uitvoeringsregeling Invorderingswet 1990.

Ook op 'rood staan'

Deze zogeheten overheidsvordering wordt alleen uitgevoerd op betaalrekeningen en niet op spaarrekeningen of tegoeden op creditcards. Het saldo op de betaalrekening en het bedrag dat de belastingschuldige eventueel ‘rood kan staan' vallen onder het bereik van de overheidsvordering.
Er wordt geen overheidsvordering gedaan als op de belastingschuldige de Wet schuldsanering natuurlijke personen van toepassing is. De overheidsvordering wordt ook niet gedaan in het geval de belastingschuldige in staat van faillissement verkeert.

 

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  


Reageer op dit artikel:  

 
 
 


© Copyright DePers.nl