Kennisbron > Financiën > Fraude > Artikel

Advertentiezwendelaar moet geld terugstorten

Door: Kluwer

Advertentiezwendel blijft aan de orde van dag. Voordat u het weet heeft u betaald voor een advertentie die u helemaal niet had willen plaatsen. Geld weg? Dat kan meevallen.

De rechtbank in Groningen heeft laatst gelast het geld terug te storten dat een malafide bedrijf had weten af te troggelen van een ziekenhuis.

De zaak betrof een onderneming die zich Eureka Media noemde. Het bedrijf had de tekst van een advertentie die een ziekenhuis onlangs had geplaatst, naar een functionaris van dat ziekenhuis gefaxt met een formulier erbij waarop stond dat dit de advertentie was die het ziekenhuis in het blad Carrière Perspectief wilde plaatsen. Of de functionaris zijn fiat wilde geven. De nietsvermoedende functionaris deed het en het ziekenhuis ontving een rekening, die nog betaald werd ook. Toen de directie merkte dat het blad naast de op deze wijze 'geworven' advertenties alleen bestond uit wat willekeurige persberichten en werd toegestuurd aan organisaties die daar niet om gevraagd hadden, vorderde het ziekenhuis de betaalde advertentiekosten terug.
De rechtbank redeneerde als volgt. Onder de gegeven omstandigheden is een aanbod om een advertentie te plaatsen het plegen van een rechtshandeling, die door de strekking daarvan als onbehoorlijk, dus in strijd met de goede zeden, moet worden aangemerkt. Een dergelijke rechtshandeling is nietig. Dus is de betaling voor de advertentie onverschuldigd en heeft de advertentiefraudeur de plicht tot terugbetaling.

Lees ook:

Fraude

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  


Reageer op dit artikel:  

 
 
 


© Copyright DePers.nl