Door: Kluwer
Nederland krijgt een Landelijk Netwerk Microfinanciering voor leningen aan startende ondernemers. Ook komt er een database met coaches die kunnen helpen bij het opstarten van een bedrijf.
Microfinanciering gaat over leningen aan ondernemers tot 35.000 euro, in combinatie met begeleiding van de ondernemer.
Om microfinanciering professioneler aan te pakken, komt er een landelijk netwerk. In de beginfase zijn de ministeries van EZ en SZW aanjager van het netwerk. Intakepunten, coaches en financiers zijn uitgenodigd deel te nemen.
Uitbreiding proef
Staatssecretaris Aboutaleb (SZW) experimenteert momenteel met microfinanciering voor mensen met een uitkering in Flevoland, Rotterdam, Leeuwarden, Tilburg en Hengelo. Met deze proef kunnen mensen die vanuit de WW, bijstand of WIA een bedrijf willen starten, makkelijker een krediet krijgen van de bank, omdat de overheid borg staat. Heemskerk wil dit experiment uitbreiden met niet-uitkeringsgerechtigden.
Microkrediet Nederland
Voor de rest van het land wordt de stichting Microkrediet Nederland opgericht. Dit gebeurt op initiatief van Nederlandse banken.
Deze stichting krijgt een vermogen van 15 miljoen euro en verstrekt zelf leningen aan mensen met een levensvatbaar ondernemingsplan, die verder geen financiering via een bank kunnen krijgen.
Database
Er is ook een database van coaches gelanceerd. Mensen met een microfinanciering kunnen daarin coaches zoeken die hen kunnen begeleiden.