Kennisbron > Sales > Verkopen > Artikel

Overheid gaat alleen inkopen bij duurzame bedrijven

Door: Kluwer

U produceert 'duurzaam' producten en wilt zaken (blijven) doen met de overheid? Dan wordt het tijd u aan te melden op de digitale Marktplaats duurzaam inkopen, van de overheid. Inkopers van de overheid gaan die site raadplegen als zij op zoek zijn naar duurzame leveranciers. Vanaf 2010 gaat de rijksoverheid alleen bij die bedrijven inkopen. Lagere overheden volgen later.

Of de bedrijven aan de criteria voldoen, moeten ze zelf bij SenterNovem  uitzoeken. MVO Nederland heeft de marktplaats opgezet samen met Allesduurzaam, een internetgids van winkels die groene producten of diensten leveren. De site wordt 28 oktober officieel gelanceerd tijdens een bijeenkomst voor partners, relaties en overige geïnteresseerden. Tijdens deze bijeenkomst komt aan de orde welke kansen het duurzaam inkoopbeleid van de overheid hen kan bieden.

Overheidsbeleid duurzaam inkopen

In 2010 wil de Rijksoverheid voor 100 procent duurzaam inkopen. Wie in 2010 producten of diensten aan de overheid wil leveren, zal dus aan duurzame criteria moeten voldoen. Namens de overheid stelt SenterNovem voor 80 verschillende productgroepen deze criteria op - van schoonmaakdiensten tot betonproducten, van bedrijfskleding tot energie en papier. Tijdens de bijeenkomst geeft het Ministerie van VROM uitleg over dit overheidsbeleid.

Op de site is ook meer informatie beschikbaar over de bijeenkomst op 28 oktober.

[ Bron: VNG, via Plein+ ]

 
  Plaats dit bericht op Twitter Voeg dit bericht toe aan NuJij.nl Voeg dit bericht toe aan linkedin.com Voeg dit bericht toe aan hyves.nl Voeg dit bericht toe aan facebook.com Reageer Stuur dit bericht door per email Stuur door Druk deze pagina af op je printer Print  


Reageer op dit artikel:  

 
 
 


© Copyright DePers.nl