Gepubliceerd: dinsdag 29 november 2011 10:00
Update: woensdag 30 november 2011 11:46
Ondanks de lastige economische omstandigheden hebben de meeste zzp’ers geen spijt van hun keus voor het zelfstandig ondernemerschap.
Uit onderzoek onder 2.200 zzp’ers blijkt dat slechts 12% van de zelfstandigen het ondernemerschap zou inruilen voor een dienstverband, mocht die mogelijkheid zich voordoen.
Uit het onderzoek blijkt verder dat 90% van de zzp’ers tevreden is over de werkomstandigheden, tegenover slechts 75% van werknemers. Dit komt onder meer omdat zzp’ers zelfstandig hun werk kunnen indelen en uitvoeren.
Andere uitkomsten van het onderzoekslechts 20% van de zzp’ers verzekert zich tegen ziekte, 38% tegen langdurige arbeidsongeschiktheid;meer dan de helft van de zzp’ers zet geld apart voor een pensioen;bijna de helft van de zelfstandigen had in 2010 een omzet tussen de 25.000 en 100.000 euro;bijna 75% van de zzp’ers heeft geen andere inkomsten.
Lees meer...