Nieuws Actueel
Etrias wil in Europa toonaangevend worden
Tennisrackets, -schoenen en -ballen. Sinds kort weten ze er bij de webwinkelketen Etrias in Vught alles van. De drie oprichters van Etrias Lifestyle Stores, eigenaar van ruim 70 webshops, namen onlangs het failliete Tennisplanet over. Het aanbod is fors uitgebreid, tot 140.000 artikelen. ,,Tennisplanet is voor ons een mooie aanwinst", zegt mede-eigenaar Stan Verhoeven (28). Hij verwacht dat Etrias door deze overname in 2016 zo'n 70 procent groeit en uitkomt op een omzet van rond de 10 miljoen euro.

Meer via internetVerhoeven zette het webwinkelbedrijf in 2011 op met Wouter Schreurs (28) en Laurens Ultee (29). De onderneming, waar 43 mensen werkzaam zijn, is sinds twee jaar gehuisvest in Vught. Daar heeft het ook een fysieke winkel. Via de webshops verkoopt Etrias allerhande consumentenartikelen. Van beddengoed tot dakkoffers en van regenlaarzen tot kookpannen. Stan: ,,We verkopen hoogwaardige producten, veelal A-merken. We richten ons op het midden- en hogere segment publiek."
Etrias, dat in 2014 al 22 webwinkels van de failliete keten Qoony overnam, speelt in op de wens van consumenten om steeds meer via internet te kopen. In de eerste helft van dit jaar gaven Nederlanders 9,5 miljard euro uit aan online-aankopen, ruim 17 procent meer dan vorig jaar. Volgens Stan zet die tendens zich nog wel even door. ,,Wij moeten ons blijven onderscheiden. Dat doen we met onze producten, maar onder meer ook door achteraf te laten betalen, gratis verzending en gratis retourneren.''
BuitenlandDe drie oprichters, die in Tilburg studeerden, zien volop kans tot groei. Vooral in het buitenland, waar de helft van de omzet vandaan komt. Ze sluiten nieuwe overnames niet uit. Stan: ,,We willen een toonaangevende speler in de Europese markt worden, maar wel op onze manier. Dus stap voor stap.''