Nieuws Actueel

Examenuitslag in Maarssen later na ruzie beoordelaars

Van onze redactie 11 juni 2015

Image 4994297

Doordat de docenten van de beide scholen er niet uitkwamen gaan onafhankelijke docenten van de onderwijsinspectie de 170 eindexamens nog een keer nakijken. Dat oordeel is bindend. Het was de bedoeling dat die derde controle donderdagmorgen zou worden afgerond, maar de onafhankelijke docenten waren niet op tijd klaar. De Rientjesmavo besloot daarop de 170 leerlingen thuis te bellen en te vragen om naar school te komen met hun ouders. Daar legde directeur Ronald van Leeuwen uit waarom de uitslag er nog niet is. ,,Heel vervelend, maar we doen het in belang van onze leerlingen. Die waren in onze ogen benadeeld als we ons neer hadden gelegd bij de beoordeling van de tweede school.''NederlandsHet ging om het examen Nederlands met open vragen. Vooral het onderdeel brief schrijven zorgde voor verschillen in de beoordeling. Eindexamenkandidaat Tygo de Gier en zijn ouders baalden stevig. ,,De taart stond klaar'', zegt zijn vader. ,,Ik zou een feestje gaan vieren,'' zegt Tygo. De meeste leerlingen en ouders hadden wel begrip voor de maatregel. ,,We doen dit voor onze leerlingen'', zegt directeur Van leeuwen. ,,Als we er één leerling mee door slepen, is het de moeite waard geweest.''