Nieuws Actueel
Primeur Groningen met slim energienet

Op het Bedrijvenpark Zuidoost in Groningen wordt op 1 maart gestart met een grote proef met slimme energienetten. Zo'n 800 bedrijven leren met behulp van innovatieve technologie hoe ze slimmer met energie kunnen omgaan.
In Nederland is nog niet eerder op zo’n grote schaal geëxperimenteerd met slimme energienetten op een bestaand bedrijventerrein. Het doel: bedrijven flexibel leren omgaan met elektriciteit. Dit is nodig om een oplossing te bieden aan tekorten en overschotten die ontstaan door pieken en dalen in stroomverbruik. Ook wekken duurzame oplossingen zoals zonnepanelen en windmolens niet altijd evenveel energie op.
BesparenDe deelnemende bedrijven kunnen behoorlijk op hun elektriciteitskosten besparen. Hoeveel precies, wordt in het project onderzocht. Als het pilotproject na een jaar een succes blijkt te zijn, wordt het uitgebreid naar andere bedrijventerreinen.