Actueel

Wachtlijsten stroomnet zuchten onder ‘zombieaanvragen’ van bedrijven

Een 150 kV station van netbeheerder TenneT. Foto: ANP Een 150 kV station van netbeheerder TenneT. Foto: ANP
Een 150 kV station van netbeheerder TenneT. Foto: ANP
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

Dat leidt niet alleen tot verspilling van de middelen van netbeheerders, het geeft ook een vertroebeld beeld van de omvang van het probleem én van de plaatsen waar netbeheerders het beste kunnen investeren.

De uitbaters van de stroomnetten willen meer bevoegdheden om dit soort ‘zombieaanvragen’ van de wachtlijsten te kunnen halen.

Bedrijven zijn zo naarstig op zoek naar stroom dat ze soms meerdere aanvragen indienen voor diverse locaties

Netbeheer Nederland

Inmiddels 9.400 bedrijven op de wachtlijsten

In grote delen van Nederland is het elektriciteitsnet zo vol dat bedrijven zich daar de komende jaren niet kunnen vestigen of niet kunnen uitbreiden of elektrificeren. Stonden er in oktober nog 6.600 bedrijven op de wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere aansluiting, inmiddels zijn dat er al 9.400, maakte branchevereniging Netbeheer Nederland vorige week bekend.

Lees verder onder de advertentie

,,Wij brengen die cijfers naar buiten. Maar weten eigenlijk niet wat ze nu precies zeggen”, erkent een woordvoerder van de branchevereniging. ,,Want er zitten waarschijnlijk de nodige dubbeltellingen in. Bedrijven zijn zo naarstig op zoek naar stroom dat ze soms meerdere aanvragen indienen voor diverse locaties.”

Lees ook: Hoe Nederlands bedrijf iwell Duitsers gaat helpen bij energietransitie

Lees verder onder de advertentie