Niels Bouwman, de oprichter en voormalig ceo van Lytho, is aangesteld als de nieuwe ceo van Verify. Chris Hall, de oprichter van Bynder, is lid van de Raad van Commissarissen van Verify. Hugo Smits, de oprichter van Verify en voormalig tech lead bij Nintendo, blijft aan boord als cto.
Onzichtbare vingerafdruk voor digitale mediabestanden
Verify wil een digitale wereld bouwen die je kunt vertrouwen. Om dit te bereiken heeft het bedrijf een eigen AI-algoritme ontwikkeld dat een onzichtbare vingerafdruk in afbeeldingen en video’s achterlaat. Deze vingerafdruk garandeert volgens de onderneming de authenticiteit van een foto of video met 100 procent zekerheid.
Dankzij deze onzichtbare vingerafdruk kunnen digitale mediabestanden overal online worden getraceerd via de AI-Monitoring van Verify. De technologie heeft een breed scala aan toepassingen, zoals het bestrijden van nepnieuws en inbreuk op auteursrecht, tot het onderscheiden van door mensen of door AI gegenereerde content.
Door gebruik te maken van onze technologie krijgen organisaties en ‘creatives’ een uitgebreid overzicht waar het beeldmateriaal opduikt
Niels Bouwman
Betrouwbare digitale wereld
Met deze technologische oplossingen wil Verify uitgroeien tot de wereldwijd toonaangevende standaard voor digitale authenticiteit en herkomst (provenance in vaktermen). Niels Bouwman: ,,Elke dag worden er meer dan achtentwintig miljard afbeeldingen geüpload naar het internet. Het overgrote deel daarvan kan niet of nauwelijks worden getraceerd en gemeten. Wanneer een organisatie ergens beeldmateriaal van haar merk publiceert, kan zij niet meer achterhalen wat het bereik is en waar het uiteindelijk terecht is gekomen. Hierdoor blijft de impact van de beelden op het merk grotendeels onbekend.”
Bouwman: ,,Een contentcreator die ontelbare uren heeft besteed aan het bewerken van foto’s kan nauwelijks achterhalen waar ze zijn gepubliceerd. Door gebruik te maken van onze technologie krijgen organisaties en ‘creatives’ een uitgebreid overzicht waar het beeldmateriaal opduikt en hoe ze worden ontvangen. Ons doel is om van de digitale wereld een omgeving te maken die je echt kan vertrouwen.”
Als een foto eenmaal op sociale media staat, kan deze overal op het internet belanden zonder toestemming van de eigenaar of het merk
Chris Hall
Erasmus Universiteit en vakbond FNV klant Verify
Chris Hall: ,,Bij mijn vorige ondernemingen, Label A en Bynder, zagen we hoe belangrijk het is om de verspreiding van het beeldmateriaal van onze klanten te kunnen controleren. Als een foto eenmaal op sociale media staat, kan deze overal op het internet belanden zonder toestemming van de eigenaar of het merk. Dit kan leiden tot financiële problemen, of nog erger, tot serieuze reputatieschade. Met de opkomst van kunstmatige intelligentie wordt het alsmaar relevanter om door mensen gemaakte content te onderscheiden van AI-gegenereerde content. Daarom heb ik in Verify geïnvesteerd: om merken en creatives controle over hun visuele content terug te geven.”
Het Amsterdamse AI-bedrijf heeft de investering opgehaald om talentvolle AI-ontwikkelaars en data wetenschappers aan te nemen. Verify richt zich allereerst op directe groei in Europa, terwijl het in de Verenigde Staten wil uitbreiden via channelpartners waar onder meer Bynder en Lytho deel van uitmaken. Tot de eerste klanten van Verify behoren Vinci Energies, de Erasmus Universiteit en vakbond FNV.
Komende dinsdag is de nieuwe Verify-ceo Niels Bouwman hoofdgast in De Ondernemer Live. Kijk en luister dus op dinsdag 23 april tussen 11.00 en 13.00 uur!
Lees ook: Investering ex-topmannen Adyen en Mollie: startup Payaut haalt miljoenen op