Wat is SURE? Waar GO Sharing voor het snelle vervoer in de binnenstad zorgt, is SURE er voor de de vakantieganger die een dag op excursie gaat. ,,Alles wat je op vakantie voor vrijetijdsbesteding kan gebruiken, bieden we aan’’, zegt Raymon Pouwels. ,,Of dat nu de fiets is die je huurt bij een Fletcher Hotel, een E-chopper op de Veluwe of een minikar bij een dagje Zeeland.” Daarnaast richt het bedrijf zich op de zakelijke markt met hun deelfietsen en deelauto's.
Lees ook: Ook GO Sharing-oprichter Raymon Pouwels stapt in: Partnify haalt half miljoen op
Raymon Pouwels: ‘Elektrisch vervoer heeft wow-factor’
Bij het verhuurbedrijf gaat Raymon samenwerken met een andere serie-ondernemer: Patrick de Wit. De mannen zijn geen onbekenden van elkaar en komen elkaar al langer dan tien jaar tegen op diverse beurzen.
Naast dat ze een goede klik hebben, investeert Raymon met een andere reden in het bedrijf. ,,Als mensen een dagje weggaan, zie je dat ze bereid zijn extra te betalen voor die ervaring. De wow-factor die SURE levert met alleen maar elektrisch aangedreven voertuigen, is een heel goede marketingtool. Dat is een van de belangrijke redenen voor mij om geld en tijd te investeren in het bedrijf.” Met de investering van Raymon Pouwels hoopt Patrick sneller en duurzamer te groeien, schrijft hij op LinkedIn.
Investering van 10 miljoen voor groei
Met welke investering Raymon in het bedrijf stapt, wordt niet gesproken. ,,Het exacte bedrag maken we niet bekend. Het belangrijkste is dat het totaal van de investeringsronde die nog loopt tien miljoen euro bedraagt, waarvan investeringsmaatschappij Fuse Capital het grootste deel betaalt.” Het groeigeld willen de ondernemers gebruiken om meer voorraad aan te kopen, meer personeel aan te nemen en te kunnen groeien in het buitenland.
Naast Sure is Raymon betrokken bij een ander vervoerplatform: Umob. Dit is een vorm van Google Maps waarop alle deelscooters, taxi’s en openbaar vervoer in de omgeving te vinden zijn. ,,SURE en Umob botsen niet. Het is gedeeltelijk hetzelfde, want het gaat over verhuur van vervoer, maar verder is het totaal anders. De doelgroep van Umob is heel anders. Dat zijn mensen die met een deelscooter in 10 minuten naar het centrum willen rijden”, legt Raymon uit.
Extreem veel lessen uit GO Sharing
Raymon kennen we van het deelscooterplatform GO Sharing, dat begin 2023 in de problemen raakte nadat zusterbedrijf GreenMo faillissement aanvroeg. ,,Ik heb in die tijd extreem veel lessen geleerd. In vier jaar tijd groeide Go Sharing van 0 naar 1400 man personeel en ook van 0 euro financiering naar 60 miljoen. Je probeert alles goed te doen, maar je merkt dat je in de snelheid van de groei nooit alles goed kan doen. De lessen die ik heb geleerd kan ik nu goed over adviseren. De business kan totaal anders zijn, maar de keuzes die je maakt komen op hetzelfde neer: goede mensen aannemen, keuzes durven maken en een vangnet onder die keuzes leggen om toch nog terug te kunnen.”
Lees ook: GO Sharing-oprichter Raymon Pouwels start nieuw deelplatform: umob
GO Sharing werd uiteindelijk verkocht aan het Turkse BinBin. Een van de belangrijkste lessen die Raymon in die tijd leerde is dat ‘mensen heel goed een stukje kunnen sprinten, maar er zijn heel weinig mensen die een marathon kunnen lopen’.
Bezuinig nooit op goed personeel zonder dat je ze echt betrokken krijgt
Raymon Pouwels SURE Mobility
,,In de tijden dat we niemand konden aannemen, hebben we de allerbeste mensen aangenomen. Bij een investering groeiden we daarna hard en dan neem je heel veel mensen aan. Dat waren de mensen die als eerste weer vertrokken. Bezuinig dus nooit op goed personeel zonder dat je ze echt betrokken krijgt. Daarom maken we de mensen bij SURE en Umob onderdeel van de onderneming met aandelen. Zorg er altijd voor dat je sollicitatieproces van heel hoog niveau is.”
Internationaal hard groeien met SURE Mobility
Met het opzetten van verschillende bedrijven en de lessen die hij daaruit trok, wil Raymon bijdragen aan het succes van de verhuurder. ,,Het is als ondernemer soms lastig om in je eentje de goede keuzes te maken. Je hebt niemand om mee te sparren. Met mijn ervaring wil ik bijdragen aan een duurzame groei van SURE. Ervaring is er al, maar het team moet groeien om ook internationaal hard te kunnen gaan.”
Bekijk hier de voorwaarden.