De ‘uitplugpremie’ is bedoeld om meer ondernemers en huishoudens op het stroomnet aan te kunnen sluiten. Door met piekgebruikers (minimaal 1 megawatt) af te spreken dat zij op piekmomenten niet hun volledige capaciteit gebruiken, is het idee om zo de ruimte op het stroomnet maximaal te gebruiken.
Inventarisatie stroomgebruik apparatuur
Om gebruik te maken van de regeling moeten piekgebruikers goed in kaart hebben welke apparaten zij op welk moment van de dag gebruiken en hoeveel stroom dit kost. Voor veel ondernemers betekent dit veel uitzoekwerk, waar weer kosten mee gebaat zijn. Grootste valkuil lijkt de compensatie te zijn.
Om het stroomnet te ontlasten betalen netbeheerders bedrijven die tijdelijk minder capaciteit gebruiken. Slechts een handvol bedrijven maakt van deze regeling gebruik, blijkt uit een rondgang van BNR. De geboden bedragen zijn te laag.
Lees ook: Jan mocht niet meer stroom gebruiken en dat zette een rem op zijn bedrijf: dit is zijn oplossing
Op dit moment spreekt netbeheerder Enexis volgens BNR met zo'n 100 grootgebruikers, maar is het vertrouwen in een succesvol einde van deze gesprekken ‘laag'. In totaal zijn er nu zo'n 20 deelnemers aan de uitplugpremie bij Enexis.