De eerste week van oktober staat bij De Ondernemer volledig in het teken van digitale veiligheid tijdens de Cyber Security Week. Elke werkdag tussen 12.00 en 14.00 uur praat presentator Randal Peelen je in vijf live uitzendingen bij over het verkleinen van het risico op cybercrime. Voor jou als ondernemer, maar ook voor jouw personeel. Kijk mee op de homepage van De Ondernemer, luister mee op New Business Radio.
Cybercrime in het mkb
Elke uitzending heeft een eigen thema. Je leert wat cybersecurity is, welke gevaren er - juist voor het mkb - op de loer liggen, hoe je moet handelen in geval van nood en hoe je jouw personeel meekrijgt in dit belangrijke topic. Aan het woord komen experts, ondernemers en slachtoffers van cybercrime. Ook zal er dagelijks een veelvoorkomende hack door een ethisch hacker worden getoond. Hoe veilig is jouw bedrijf? Je merkt het vanaf maandag 2 oktober tijdens de Cyber Security Week van De Ondernemer.
Lees ook: Cybersubsidie voor kleine bedrijven: 'Stimulans om nú in actie te komen'
Maandag: Introductie tot cybersecurity
De maandag tijdens de Cyber Security Week staat volledig in het teken van de begrippen. Wát is nou precies cybersecurity en waarom is dit nu juist zo'n belangrijk onderwerp voor het mkb? Oscar Koeroo van het ministerie van VWS, daar is hij de Chief Information Security Officer, is co-host, is co-host in de uitzending. Onder meer ook cyberexpert Daan Keuper zoomt in op de gevaren specifiek voor het mkb.
Dinsdag: Meest voorkomende bedreigingen
Waar moet ik mij als ondernemer online tegen beschermen? Die vraag staat centraal op de dinsdag. Co-host van de dag is Barend Frans, die zich bij de politie richt op de publiek private samenwerking op het gebied van cybercrime. Hij wil Nederland, en dus ook het bedrijfsleven, digitaal veiliger en bewuster maken. Daarnaast spreken we met Odiv, dit marketingbedrijf werd daadwerkelijk gehackt. Welke lessen zijn er geleerd? Daarnaast spreken we met 3rdRisk. Dit bedrijf richt zich op veiligheid in de keten. Want jij kan jouw zaakjes wel op orde hebben, maar wat gebeurt er als jouw leverancier wordt gehackt?
Jij kan jouw zaakjes wel op orde hebben, maar wat gebeurt er als jouw leverancier wordt gehackt?
Woensdag: Basis-beschermingsmaatregelen
Nu we weten wat cybercriminaliteit inhoudt, kunnen we wat eraan doen. Dat gebeurt op de woensdag. Co-host is Erwin Sprengers, cto bij KPN Security. Met hem spreken we over de mogelijkheden die ondernemers hebben om zich te beschermen. Ook praten we specifiek over hybride werken. Hoe zorg je er als ondernemer voor dat thuiswerkend personeel ook goed is beveiligd? Verderop in de uitzending hoor je securitypionier Erik Remmelzwaal, van Zolder.io en spreken we met René van Etten van Threadstone. Hij beantwoordt de vraag hoe je jouw personeel meekrijgt in jouw beveiligingsambities.
Donderdag: Concrete stappen
De donderdag staat in het teken van de concrete stappen die je kunt nemen tegen cybercrime. Co-host is Cindy Wubben, ciso van Visma Benelux. Met haar kijken we hoe cyberdreiging de afgelopen jaren is veranderd én hoe je erop kunt anticiperen. Ook aanwezig is Gerine Lodder van Northwave. Zij vertelt hóe je daadwerkelijk omgaat met een hack. Maar ook: welke psychologische gevolgen heeft een aanval van gijzelsoftware? Ook spreekt Ezra Windhorst. Zijn bedrijf Surelock ontwikkelde de Outlook Security Coach waarmee eenvoudig phishingmails zijn te ontdekken.
Hoe zorg je er als ondernemer voor dat thuiswerkend personeel ook goed is beveiligd?
Vrijdag: Toekomst en trends
Op vrijdag kan jij daadwerkelijk meepraten. Met vragen over onderwerpen van afgelopen week, maar ook over de toekomst omdat de hele week het ondernemersforum van Higher Level openstaat voor Q&A's. Co-host is cyberspecialist Norbert Bakker. Ook aanwezig is Chantal Stekelenburg, Head of Researchers bij beveiligingsbedrijf Zerocopter. Met Michael van der Vaart (ESET) kijken we naar de toekomst.
Meegekregen, de fraudepoging met een gekloonde stem van Ali Niknam van bunq? Richard Otto van XS2content creëert met zijn bedrijf onder meer gekloonde stemmen. Hij is van mening dat de overheid hieromtrent met wet- en regelgeving moet komen, maar legt onder meer ook uit wat je zou kunnen doen als je denkt tegen een gekloonde stem te praten.
Wat ondernemers verder nog te wachten staat op het gebied van cyberveiligheid word je duidelijk op deze laatste dag van de Cyber Security Week van De Ondernemer.
Lees ook: Steeds meer ondernemers krijgen te maken met datalek: 'Het is een plaag'
Hacken tijdens de Cyber Security Week
Wist je dat 1 op de 5 bedrijven de kans loopt op ernstige schade door een cyberaanval? Maar hoe weet je dan hoe veilig jouw bedrijfswebsite of webshop eigenlijk is? In die vraag duikt Anne Jan Brouwer, ontwikkelaar en ethisch hacker, vijf dagen tijdens de Cyber Security Week. Elke dag behandelt hij een van de meest kwetsbare kanten aan webapplicaties. Of dat nou een online visitekaartje is, een webwinkel of een klantenbeheersysteem. Een achterdeur staat bijna altijd open. En dat laat Anne Jan jou zien.
De Cyber Security Week van is van 2 t/m 6 oktober te zien op de homepage van De Ondernemer. Liever meeluisteren? Dat kan via New Business Radio.