Hoefsloot wordt opgevolgd door Bonna Newman, volgens het bedrijf uit Helmond iemand met veel ervaring in zonne-energie en voertuigen die daarop kunnen rijden. Bonna: ,,Lightyear heeft aangetoond dat zeer efficiënte elektrische voertuigen gecombineerd met geïntegreerde zonne-energie de energietransitie zullen versnellen. Ik kijk ernaar uit ons geweldige team met de auto-industrie te verbinden om ervoor te zorgen dat de beste zonne-energietechnologie voor iedereen beschikbaar is.”
Marnix Borghouts wordt de nieuwe financieel topman van Lightyear. Hoefsloot blijft als oprichter overigens nog wel betrokken. Hij zal zich richten op de langetermijnplannen van het bedrijf. Voorlopig richt Lightyear zich na het faillissement van vorig jaar op het maken van zonnedaken voor auto’s van andere merken.
Lees ook: 180 miljoen aan investering Lightyear onder de loep: curator wil meer transparantie
Uitspraak Ondernemingskamer over faillissement
De bestuurswissel volgt een paar weken nadat bekend is geworden dat twee Zuid-Koreaanse bedrijven gaan investeren in Lightyear. Die investeringen waren het sluitstuk van een jaar dat begon met een productiestop van Lightyears eerste zonneauto. Kort daarna ging het bedrijf failliet, waarna in april in afgeslankte vorm een doorstart werd gemaakt.
Er zijn nog wel wat vraagtekens over de afwikkeling van het faillissement. Er is volgens curator Maarten van Ingen mogelijk sprake van ‘onbehoorlijk bestuur’. De Ondernemingskamer in Amsterdam spreekt zich donderdag uit over de gang van zaken rond het faillissement van Lightyear. Van Ingen is aangesteld als curator in het faillissement van een investeringsvennootschap van Lightyear. Het investeringsvehikel trok 180 miljoen euro aan leningen aan dat het doorleende aan het bedrijf dat de zonneauto ontwikkelde.
Van Ingen vindt dat de omvang van dat bedrag en de schaalgrootte van Lightyear (ruim 600 medewerkers) onderzoek van de Ondernemingskamer in Amsterdam naar de gang van zaken rechtvaardigen. ,,Het gaat om pensioengeld van burgers, institutionele beleggers en van de staat. Dan is het van belang om ook te onderzoeken wat de status van die ontwikkeling was en in hoeverre investeerders vooraf en tijdens het proces goed geïnformeerd zijn.”
Lees ook: Herrezen? Na faillissement groeit Lightyear als maker zonnedaken op auto’s
In de videoserie Werkverkeer, waarin (top)ondernemers vertellen over hun bedrijfsaanpak, plannen en groeikansen, sprak De Ondernemer eerder met ceo Lex Hoefsloot en de plannen van Lightyear. Bekijk de aflevering hieronder terug.