Joseph begon zijn pizzabedrijf drie jaar geleden, naast zijn fulltime baan als analist in de ICT-beveiliging. Inmiddels richt hij zich volledig op pizza’s bakken. ,,Het was een grote stap om mijn vaste werk op te zeggen en voor het onzekere ondernemersbestaan te gaan. Toch was dit wat ik wilde doen.”
Italiaanse obsessie voor eten
Aan het begin van zijn twintiger jaren verruilde Joseph Rome voor Rotterdam, vertelt Joseph aan Indebuurt. ,,Ik kwam in een geweldig land terecht, ontmoette leuke mensen en ging naar toffe feestjes. Maar de Italiaanse traditie van uitgebreid tafelen met vrienden en familie ontbrak. Ik miste specifieke smaken van thuis. In Italië is eten een soort obsessie. Er zit een heel verhaal achter gerechten: waar komen de ingrediënten vandaan, hoe maak je het precies, enzovoort.”
Zijn vader, die hobbykok is, leerde hem op jonge leeftijd al pizzabakken en daarom besloot Joseph zich daar verder in te verdiepen. ,,Ik heb acht jaar lang opleidingen gevolgd, zowel online als in Italië. Er bestaan meerdere soorten pizza, zoals Napolitaanse, Romaanse en in teglia. Als pizzachef wilde ik me specialiseren in alle varianten: van meelsoorten tot rijs- en baktijden. Ik heb zelfs les gehad van een van de bekendste pizzachefs van Napels.”
Lees hieronder verder >
Immaterieel Werelderfgoed
Josephs bedrijf heet De Pizza Chef, maar De Pizza Nerd zou wat ons betreft ook passen. Het maken van de perfecte pizza is een serieuze zaak voor hem. Dat hoor je aan de manier waarop hij over het gerecht praat en aan zijn concentratie tijdens het bereiden ervan.
,,Deeg maken vraagt veel aandacht en je moet rekening houden met allerlei factoren: de temperatuur, de luchtvochtigheid en eventuele wind en regen. Als mobiele cateraar sta ik iedere keer op een andere locatie, dus dat is een uitdaging.”
Ik bak Napolitaanse pizza’s volgens Italiaanse richtlijnen.
De Napolitaanse pizza staat sinds 2017 op de lijst van immaterieel werelderfgoed van Unesco. Een Italiaanse vereniging heeft richtlijnen vastgesteld om het wereldberoemde gerecht te beschermen. Joseph neemt het bakken hier in Nederland net zo serieus en gebruikt dan ook deze voorschriften. ,,De tomaten, het meel, de kaas: de specifieke ingrediënten van de lijst koop ik bij een importeur. Authenticiteit is voor mij het belangrijkst.”
Iedere dag pizza
Heeft Joseph als pizzaconnaisseur eigenlijk een favoriet? ,,Dat ligt echt aan mijn stemming! Ik houd wel van pittige smaken en een pizza met venkelworst en balsamico gaat er altijd in. De traditionele Margherita blijft ook goed natuurlijk”, antwoordt hij. “Pizza is trouwens niet mijn lievelingsgerecht uit de Italiaanse keuken: dat is tonnarelli allo scoglio. Een soort dikkere en plattere spaghetti geserveerd met een mix van verse zeevruchten.”
Lees hieronder verder >
Een stukje Italië in Schiebroek
Joseph rijdt zijn traditionele steenoven door heel het land voor bedrijfsevenementen, bruiloften en andere feesten. In een loods in Schiebroek bereidt hij de cateringklussen voor en stalt hij zijn spullen. ,,Ik heb inmiddels negen ovens en groei mijn opslag uit. Op het moment neem ik klussen aan van minimaal veertig tot maximaal driehonderd personen.”
Ook leuk: Joseph geeft iedere twee weken een workshop pizzabakken bij Food Union aan de Keilestraat in Rotterdam-West. ,,In drie uur tijd leer ik je zoveel mogelijk over de traditionele Napolitaanse pizza. De bereiding van het deeg, het rijzen, het opbollen en het stretchen. Maar ook het maken van de perfecte tomatensaus en de keuze voor ingrediënten.”
Of hij zelf ooit terugverhuist naar Italië? ,,Ik zeg altijd dat ik met mijn pensioen terugga, maar misschien koop ik eerder al een huis waar ik iedere winter kan verblijven. Dan heb ik toch weinig klussen, dus kan ik daar uitrusten van het drukke cateringseizoen.”
Lees ook: Gaat Brabantse pizzabakker de Italianen verslaan met zijn eigen bodems?