Actueel

Goudprijs zet opmars voort door oorlog Israël

beeld deondernemer
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

De prijs van een troy ounce (31,1 gram) op de Londense metalenmarkt staat nu op ongeveer 1982 dollar. Sinds de verrassingsaanval van Hamas op Israël bijna twee weken geleden is de goudprijs aan een opmars bezig. Begin deze maand lag de prijs nog op circa 1832 dollar, wat het laagste niveau in zeven maanden was.

Analisten denken dat de goudprijs nog verder kan stijgen. De prijs van het edelmetaal bereikte in augustus 2020 een recordniveau van ruim 2075 dollar per troy ounce. Ook andere edelmetalen zoals zilver en platina zijn in prijs gestegen door het geweld in Israël.

Gestegen olieprijs

De olieprijzen gaan eveneens omhoog door vrees voor verstoring van olieleveringen vanuit het Midden-Oosten bij een escalatie. De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie bedraagt nu 90,60 dollar en Brentolie kost bijna 93,60 dollar per vat (van 159 liter).

Lees verder onder de advertentie

De bitcoin is eveneens aan het stijgen. De bekendste digitale munt ter wereld klom vrijdag tot boven de 30.000 dollar.