ActueelMode

Sarah (31) zoekt 100.000 euro voor haar pakkenmerk via ‘halal lening’: ‘Rente past niet bij mijn principes’

SUITS for her-oprichter Sarah Abbou weigert mee te doen aan het traditionele systeem van rente en schuld zoals wij dat hier kennen.
SUITS for her-oprichter Sarah Abbou weigert mee te doen aan het traditionele systeem van rente en schuld zoals wij dat hier kennen.Foto: Evely Duis
Leestijd 6 minuten
Lees verder onder de advertentie

Sarah was begin twintig toen ze als beleidsadviseur bij een landelijke vereniging van schoolbesturen merkte dat ze zich niet helemaal zelfverzekerd voelde over haar uiterlijk. „Ik was dagelijks omringd door veel senioren in pakken. Als ik iets presenteerde of opdrachten uitvoerde, voelde het vaak alsof ik tekortschoot, terwijl ik wist dat ik de vaardigheden wel had.”

Als ik iets presenteerde of opdrachten uitvoerde, voelde het vaak alsof ik tekortschoot

Sarah Abbou SUITS for her

Ze hield zichzelf in, omdat ze het idee had dat haar uiterlijk niet matchte met de omgeving waarin ze werkte. ,,Tijdens mijn zoektocht naar pakken die mij dezelfde professionele uitstraling konden geven als de mannen om mij heen, kwam ik steeds uit op halve oplossingen: een zwarte blazer bij de Bijenkorf, een zwarte pantalon van Zara die net niet dezelfde kleur had.”

Van frustratie naar pakkenmerk

Toen Sarah online over haar zoektocht begon te posten, kreeg ze honderden reacties van vrouwen die zich daarin herkenden. ,,Ze vroegen of ik mee kon personal shoppen of misschien wist waar je wel een goed vrouwenpak kon vinden. Dat heeft me een jaar lang beziggehouden, totdat ik mijn schoonzusje tijdens een familievakantie vertelde over mijn frustraties.”

Lees verder onder de advertentie

Haar schoonzus zei meteen tegen Sarah: ,,Ik zie jou altijd goedgekleed, daar moet je iets mee.” En zo ontstond SUITS for her, een merk met blazers, pantalons, rokken en maatwerk voor vrouwen die zichtbaar willen zijn op hun werk, zonder zich in een standaard damespak te hijsen dat voor veel vrouwen net iets te kort, te strak, te bloot of te trendgevoelig is.

Zonder enige modekennis

Omdat Sarah niet uit de modewereld komt, moest ze snel leren wat ze zelf kon doen en wat ze moest uitbesteden. ,,De doelgroep bepalen, de eerste ideeën voor de collectie schetsen en de uitstraling van het merk neerzetten: dat lag bij mij. Maar ik ben geen grafisch designer of technisch ontwerper, dus de uitvoering heb ik bij experts neergelegd.”

Voor veel vrouwen zijn standaard damespakken net iets te kort, te strak, te bloot of te trendgevoelig.  Foto: Evely Duis
Voor veel vrouwen zijn standaard damespakken net iets te kort, te strak, te bloot of te trendgevoelig.Foto: Evely Duis

Als ze had geweten wat ze nu weet, was SUITS for her er ‘zeker weten’ nooit gekomen. „Ik begon vol ambitie, maar ik dacht ook: een modemerk richt je zo op, een community heb je zo bij elkaar”, vertelt ze. „Gelukkig had ik geen idee hoeveel tijd, geld en slapeloze nachten het me zou gaan kosten, anders had ik nog wel drie keer nagedacht.”

Lees verder onder de advertentie

Naïviteit als grootste kracht

Onwetendheid en naïviteit zijn haar grootste kracht geweest toen ze haar bedrijf in 2023 inschreef bij de Kamer van Koophandel. ,,In 2024 bouwde ik met experts aan de eerste collectie en eind dat jaar lanceerde ik SUITS for her, een pakkenlijn die voortkomt uit iets waar ik zelf jarenlang tegenaan liep: hoe vind je als vrouw een pak dat zakelijk, stijlvol en bedekkend is?”

Ze runt het bedrijf met haar man, die achter de schermen meebouwt. Ze hebben een druk gezinsleven, maar dat weerhoudt het echtpaar er niet van om als een malle aan SUITS for her te bouwen. „Tussen januari 2026 en nu groeide de omzet met 182 procent, 57 procent van de klanten komt terug voor een tweede aankoop en het merk heeft nul retouren.”

Concept van rente en schuld

Die cijfers geven Sarah voldoende vertrouwen voor de volgende fase, waarvoor ze heeft berekend dat ze 100.000 euro nodig heeft. „Ongeveer 40.000 euro is bedoeld voor het produceren van zes nieuwe pakken, rond de 50.000 euro wil ik steken in marketing, online en offline. De resterende 10.000 euro gaat naar professionalisering, zoals netwerkbijeenkomsten en coaching.”

Lees verder onder de advertentie

Ik neem afstand van het concept van rente en schuld

Sarah Abbou SUITS for her

Voor veel ondernemers begint zo’n stap met een bekend rondje langs banken, financiers en investeerders om in de vorm van een lening het benodigde geld bij elkaar te krijgen. Maar Sarah weigert mee te doen aan het traditionele systeem zoals wij dat hier kennen. ,,Ik neem afstand van het concept van rente en schuld”, zegt ze op besliste toon.

Islamitische opvoeding Sarah

In de gebruikelijke setting van een lening krijgt de investeerder zijn geld gegarandeerd terug, en meer, terwijl degene die geld nodig heeft al het risico loopt en ook nog extra moet betalen, namelijk de rente die erbovenop komt. ,,Dat is oneerlijk en polariserend, want het versterkt de kloof tussen arm en rijk”, vindt Sarah, die datzelfde vanuit haar geloof heeft meegekregen.

,,Ik ben islamitisch opgevoed en praktiserend”, legt ze uit. ,,Dat is voor mij een belangrijk fundament bij alles wat ik doe. In de islam is handelen in rente niet toegestaan, dus voor mij als ondernemer is dat sowieso geen optie. Dat zorgt ervoor dat ik anders moet denken. Daarom wil ik het gesprek openen over inclusief financieren, ook met reguliere banken.”

Lees verder onder de advertentie

Lees ook: Waarom geld lenen om je onderneming vooruit te helpen een slimme zet is

Halal lening

In de volksmond wordt wat Sarah beoogt een ‘halal lening’ genoemd. Sarah: „In de praktijk komt dat neer op een constructie met winstdeling en gedeeld risico. Een investeerder legt geld in mijn bedrijf zonder daar rente of aflossing voor terug te krijgen, maar deelt wel mee als er winst wordt gemaakt. Denk bijvoorbeeld aan een dertig/zeventig-constructie, ik noem maar iets.”

Sarah wil ongeveer 40.000 euro steken in het produceren van nieuwe pakken.  Foto: Evely Duis
Sarah wil ongeveer 40.000 euro steken in het produceren van nieuwe pakken.Foto: Evely Duis

Blijft winst uit, dan krijgt de investeerder niets. Groeit het bedrijf, dan groeit de winstuitkering voor de investeerder mee. „Ik heb al startkapitaal in mijn bedrijf gestopt en breng ook tijd, geld en kennis in, dus waarom zou ik in mijn eentje al het risico moeten lopen?” aldus Sarah, die in deze fase liever nog geen aandelen weggeeft. „We zijn net aan het bouwen en willen de regie nog zoveel mogelijk in eigen hand houden, maar wie weet in de toekomst.”

Lees verder onder de advertentie

Moeilijkste weg

Ze is zich ervan bewust dat ze met een halal lening voor de moeilijkste weg kiest. ,,Je brengt iets in dat nieuw is en we weten allemaal dat voorlopers het lastig hebben. Dat vereist een duidelijke visie en een niet-opgeven-mentaliteit. Maar ik merk dat veel mensen het principe van gedeelde winst interessant vinden, ook als ze een andere achtergrond hebben dan ik.”

Ik merk dat veel mensen het principe van gedeelde winst interessant vinden, ook als ze een andere achtergrond hebben dan ik

Sarah Abbou SUITS for her

Haar zoektocht kreeg de afgelopen weken al een concreet vervolg. Sarah rondde een traject af bij FEM-START Next Level, een programma voor vrouwelijk ondernemerschap, waar ze haar plannen pitchte voor een jury met onder meer Rabobank. Ze won de Future Deal Potential Award en gaat binnenkort met onder meer Rabobank aan tafel om verder te praten over haar financieringsvraag.

Grootste pakkenmerk van Nederland

„Dat betekent nog niet dat er morgen een rentevrije investering met winstdeling klaarligt, maar het feit dat zo’n partij met mij in gesprek wil, laat wel zien dat er een opening ontstaat”, aldus Sarah, die grote plannen heeft. „Over vijf jaar hebben we een showroom, een b2b-verkooppunt en is SUITS for her het beste pakkenmerk van Nederland, waar alle vrouwelijke leiders hun pakken kopen.”

Lees verder onder de advertentie

Lees meer: Geld lenen voor jouw bedrijf: 7 vormen van financiering aanvragen

Delen: