Financiën

Carver failliet: Friese fabrikant kantelende e-driewielers valt om

Foto: Machtelt Mostert. Oprichter Anton Rosier in 2022. Foto: Machtelt Mostert.
Oprichter Anton Rosier in 2022. Foto: Machtelt Mostert.
Leestijd 2 minuten
Lees verder onder de advertentie

Carver zei in mei al problemen te hebben en ging over op een reorganisatie, waarbij banen verloren gingen. Het bedrijf moest vorig jaar onder andere hoge kosten maken voor reparaties die onder de garantie vielen. Die slokten ook veel tijd op van het personeel.

Mede daardoor leed het bedrijf een nettoverlies van bijna 2,9 miljoen euro. Ook was de schuldenlast hoog. De totale berg aan schulden was ruim 2 miljoen euro hoger dan de waarde van alle bezittingen, blijkt uit de jaarcijfers die Carver publiceerde op de site van beursplatform NPEX.

Lees ook: 25 Carvers rijden vanaf nu door de straten van Maltezer hoofdstad Valetta

Lees verder onder de advertentie

Kapitaalinjectie Carver bleef uit

De financiële situatie bij Carver kwam vorig jaar extra onder druk te staan toen een mogelijke koper van het bedrijf zich terugtrok. Samen met die verkoop zou de maker van elektrische voertuigen ook een nieuwe kapitaalinjectie krijgen, maar die bleef uit. In 2023 traden ook oprichters Anton Rosier en Chris van den Brink terug uit het bestuur om plaats te maken voor bestuursleden die de crisis moesten bezweren.

Helaas hebben externe factoren ons in deze positie gebracht

Carver

,,Wij betreuren ten zeerste dat het zover is gekomen”, schrijft het bestuur van Carver over de faillissementsaanvraag. ,,Het is voor ons een uiterst moeilijke beslissing geweest, vooral omdat we ons ten volle hebben ingezet om de hoge verwachtingen van onze klanten te blijven waarmaken en wij een rotsvast vertrouwen hebben in het concept Carver. Helaas hebben de externe factoren ons in deze positie gebracht.”

Bij Carver waren vorig jaar 23 werknemers in dienst, staat in de jaarrekening. Het in 1994 opgerichte bedrijf ging in 2009 ook al failliet, maar maakte daarna een doorstart.

Lees verder onder de advertentie

De kanteltechniek, waarbij de driewieler schuiner in de bocht hangt naarmate je sneller gaat, trok ook de aandacht van internationale media. Het destijds populaire autoprogramma Top Gear was in 2003 enthousiast over de Carver One en noemde het “de gadget der gadgets”.

Lees ook: Ondernemer Anton Rosier over toekomst en plannen van Carver

Lees verder onder de advertentie