Personeel

Hybride werken zorgt voor minder druk op kinderopvang

Shuttertstock. Hybride werken zorgt voor minder druk op de kinderopvang. Shuttertstock. Hybride werken zorgt voor minder druk op de kinderopvang.
Shuttertstock. Hybride werken zorgt voor minder druk op de kinderopvang.
Leestijd 2 minuten
Lees verder onder de advertentie

Uit het onderzoek van International Workplace Group blijkt dat meer dan de helft (58%) van de werkende ouders zegt dat ze dankzij hybride werken minder afhankelijk zijn geworden van externe kinderopvang. Daaruit zou je de conclusie kunnen trekken dat hybride werken mogelijk kan bijdragen aan de lange wachtlijsten in de kinderopvang in Nederland.

Daarnaast heeft hybride werken ertoe geleid dat 72 procent van de ouders die eerder externe kinderopvang gebruikten, nu minder vaak van deze dienst gebruikmaken. Gemiddeld resulteert dit in een extra besparing van 194 op kinderopvang, voor degenen die zeggen daarop geld te hebben bespaard dankzij hybride werken.

Hybride werken zorgt voor beter evenwicht werk en privé

Het onderzoek werd in augustus 2024 uitgevoerd door Mortar Research in opdracht van International Workplace Group, aanbieder van hybride werkoplossingen met merken als Spaces en Regus. Meer dan 1.000 ouders die werken volgens het hybride model werden ondervraagd.

Lees verder onder de advertentie

Bijna 9 op de 10 ouders (86%) zegt dat hybride werken hen in staat heeft gesteld een beter evenwicht te vinden tussen werk en privéleven, waardoor er meer tijd overblijft voor gezinsactiviteiten. Dit is vooral duidelijk in de ochtend, waarbij beide ouders aangeven dat ze nu meer tijd hebben om samen te ontbijten en de kinderen naar school te brengen. Na schooltijd kunnen ouders dat hun kinderen vaker kunnen helpen met huiswerk en samen met hun gezin eten.

Lees ook: Verslechterd ondernemingsklimaat zet Nederland op achterstand: ‘Verliezen sinds 2018 terrein’

Verder zegt 85 procent dat ze nu vaker aanwezig kunnen zijn bij belangrijke mijlpalen en gebeurtenissen in het leven van hun kinderen, zoals schoolbijeenkomsten, spreekbeurten, verjaardagen en schoolvakanties. Bovendien geeft 77 procent aan dat hybride werken ook heeft bijgedragen aan een meer gelijke verdeling van ouderlijke taken en verantwoordelijkheden.

Lees verder onder de advertentie

De werkgevers die hybride werken omarmen, investeren uiteindelijk in een gelukkiger en betrokkener personeelsbestand

Fatima Koning, CCO International Workplace Group

“Ons onderzoek toont aan dat flexibiliteit nu een doorslaggevende factor is in hoe en waar ouders kiezen om te werken”, zegt Fatima Koning, Group Chief Commercial Officer van International Workplace Group in een persbericht. ,,Met ouders, die momenteel 40 procent van de beroepsbevolking uitmaken, lopen organisaties die deze verschuiving naar het hybride model over het hoofd zien, het risico achterop te raken. Ook zullen ze moeite hebben om het beste talent aan te trekken én te behouden, omdat de moderne beroepsbevolking aanpassingsvermogen blijft eisen. De werkgevers die dit omarmen, investeren uiteindelijk in een gelukkiger en betrokkener personeelsbestand.”

Lees ook: Hogere werkdruk belangrijkste gevolg personeelstekort volgens ondernemers

Lees verder onder de advertentie