Vooral de laatste weken melden zich steeds meer bedrijven met klachten over de handelspraktijken van dit bedrijf. Volgens de ACM zijn ze mogelijk het slachtoffer van acquisitiefraude en maakt het register ‘misbruik van het vertrouwen in het handelsverkeer’.
Lees ook: ‘Mkb moet beveiliging opschroeven nu cyberaanvallen tot hogere kosten leiden’
Ondernemers worden ongevraagd opgenomen in register
De website van Bedrijven Register Nederland (BRN) is nauwelijks meer dan een overzichtspagina van adresgegevens van ondernemingen. Meerdere ondernemers worden naar eigen zeggen ongevraagd in dit register opgenomen. Het BRN dringt naar verluidt ondernemers een contract op, onder het mom van een verlenging van een bestaand contract. Volgens meerdere ondernemers krijgen bedrijven die geen vermelding willen op de site van BRN, vaak alsnog een factuur toegestuurd.
Eén van de gedupeerden beheert een mailadres waar lotgenoten terechtkunnen voor advies. Volgens dit slachtoffer hebben tot dusver al zo'n 23 ondernemers zich gemeld, waarvan sommigen ook al aangifte hebben gedaan. Volgens de gedupeerde vormt deze groep echter nog ‘het topje van de ijsberg’. Hij schat dat er ongeveer 80 bedrijven bij betrokken zijn.