Menno Both van Both Social: “Formuleer eerst nauwkeurig je doelstelling voordat je een strategie bepaalt. Bijvoorbeeld: ‘wij willen meer leads genereren’.”
“Een goede methode hiervoor is het Social media strategy canvas.” De drie pijlers hiervan zijn Enable (het voorbereiden en opzetten van de social media-campagne), Engage (aandacht vragen en krijgen van de doelgroepen) en Evaluate (evalueren van data en statistieken). Menno: “Het unieke hiervan is dat het is ontwikkeld door Hogeschool Saxion en de UT en inmiddels internationaal wordt toegepast.”
Lees ook: Go social! Maar wel graag doelgericht
Menno heeft, los van welke methode dan ook, een aantal tips: “Onderken het belang van social media in de communicatie-strategie. Denk eerst na over je doelen en doelgroepen voordat je überhaupt iets doet. Geef niet op; laat het niet bij het plaatsen van één post. Neem je klanten serieus door zorgvuldig bepaalde en taalkundig perfecte inhoud te formuleren. Wissel je inhoud af.”