Actueel

Duitse rechter blokkeert aanklacht RWE tegen Nederland

beeld deondernemer
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

De Keulse rechter heeft RWE en Uniper gedwongen deze vorig jaar ingezette arbitragezaken, die lopen via de Wereldbank-instantie ICSID, in te trekken. De energiebedrijven beroepen zich bij hun aanklachten namelijk op het Energiehandvestverdrag, een internationaal handelsverdrag voor samenwerking op vlak van energiezekerheid. Maar regels van de Europese Unie maken het onmogelijk voor de ene lidstaat om een andere lidstaat op grond van dit verdrag aan te klagen, schrijft de rechtbank in een verklaring.

Uniper, de uitbater van de kolencentrale op de Maasvlakte bij Rotterdam, heeft de arbitrageprocedure vorige maand al gestaakt. RWE heeft een centrale in de Eemshaven. Die opende slechts vijftien jaar geleden en kwam er juist op uitnodiging van de Nederlandse overheid, stelt dit concern. RWE wil daarom 1,4 miljard euro aan schadeloosstelling voor gemiste inkomsten.

Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat heeft altijd benadrukt dat de wetgeving voor sluiting van kolencentrales zorgvuldig tot stand is gekomen.

Lees verder onder de advertentie