Actueel

EZ-minister Beljaarts: ‘Verlaging regeldruk nog dit jaar zichtbaar’

 
Dirk Beljaarts (EZK) EZ-minister Dirk Beljaarts in gesprek met Jonathan van Noord.
EZ-minister Dirk Beljaarts in gesprek met Jonathan van Noord.
 
Geschreven door:
Leestijd 2 minuten

Een grote ergernis bij ondernemers: regeldruk. Voor (te) veel is een formulier en een krabbel nodig. Maar: EZ-minister Beljaarts zegt dat ‘de eerste effecten van de verlaging van de regeldruk in 2025 zichtbaar moeten zijn’.

De Ondernemer gaat dit jaar elke zes weken ‘het ondernemersgesprek’ aan met EZ-minister Beljaarts over dat wat van invloed is op het ondernemersklimaat, zoals digitalisering, verduurzaming en breder: de rol van het mkb in de economie. Via deze link kun je de eerste aflevering - ‘Dit kabinet is pro-bedrijfsleven’ - terugkijken.

Als het goed is ervaren ondernemers al wel dat er anders over ondernemers wordt gesproken

Ondernemers als ‘pinautomaat van Den Haag’

Over 2025 zegt de minister onder meer: ,,Als het goed is ervaren ondernemers al wel dat er anders over ondernemers wordt gesproken. De toon, sentiment, als je jarenlang in een soort hoekje wordt gezet als ‘pinautomaat van Den Haag’ of dat gat in de begroting kan het bedrijfsleven wel even oplossen, dat beeld is met dit kabinet verleden tijd. Belangrijk bewijs daarbij is dat lastenverzwaringen niet zijn doorgegaan en dat de uitdaging met de begroting, dat die rekening niet bij de ondernemers is neergelegd.”

‘Verlaging regeldruk in 2025’

Regeldruk is een van de grootste knelpunten in het ondernemen. Regels kosten niet alleen tijd, maar ook geld: gemiddeld tot 30.000 euro per jaar aan ureninzet en kosten voor ingekochte externe deskundigen, zoals een jurist (bron:. peiling VNO-NCW Midden, ca. 500 ondernemers).

Het kabinet-Schoof heeft de verlaging van de regeldruk als speerpunt benoemd. In gesprek met De Ondernemers’ Jonathan van Noord durfde minister Beljaarts zelfs al een tijdstip te koppelen aan de verlaging van die regeldruk: ,,De eerste effecten zouden in 2025 zichtbaar moeten zijn.” (bekijk de video op ca. 17 min .10 sec.)

Benieuwd naar het gesprek, dat ging van Donald Trump tot de Ondernemers-top, van de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas tot wet- en regeldruk? Bekijk dan de video hieronder.

Meer ondernemersnieuws? Abonneer je nu op De Ondernemer Vandaag!