Siemens schrijft dat het een bindende overeenkomst heeft getekend om Sqills te kopen. Het Duitse bedrijf wil met de overname onder andere zijn dienstverlening in de software-as-a-service-sector uitbreiden. Siemens betaalt aanvankelijk 550 miljoen euro voor Sqills, maar spreekt ook over een earnout. Dat wil zeggen dat Siemens eventueel extra geld betaalt, mits er bepaalde financiële doelen behaald worden na de overname, meldt Tweakers.
Sqills is in 2002 opgericht in Enschede en maakt software voor ov-bedrijven, bijvoorbeeld voor inventarismanagement
Sqills heeft 33 bedrijven uit negen landen als klant, onder andere Thalys, Eurostar, NS en Arriva
Sqills is in 2002 opgericht in Enschede en maakt software voor ov-bedrijven, bijvoorbeeld voor inventarismanagement. Het bedrijf telt 160 werknemers, verdeeld over verschillende vestigingen.
Het S3 Passenger-platform van Sqills laat ov-bedrijven online ov-tickets verkopen. Sqills heeft 33 bedrijven uit negen verschillende landen in Europa en Noord-Amerika als klant. Onder andere Thalys, Eurostar, NS en Arriva maken gebruik van de S3 Passenger-software van het bedrijf.
Lees ook: Wordt dit de meest besproken, meest opmerkelijke bedrijfsovername van 2021?