Het ambachtelijke bedrijf laat via een persbericht op Twitter weten 'buitengewoon onaangenaam getroffen' te zijn. De aanvraag van het faillissement van haar aandeelhouder Dirkzwager omvat ook alle dochterondernemingen. De beerenburgdistilleerderij draait zelfstandig en heeft altijd positieve jaarresultaten gehad. Toch vallen ook zij om door het faillisement van het moederbedrijf.
Lees verder onder de Tweet
Verdrietig en teleurgesteld..... pic.twitter.com/Ki6Edh7sk3
— Weduwe Joustra (@WeduweJoustra)
Historie
Het bedrijf bestaat al 152 jaar en wordt al die jaren geleid door dezelfde familie. De familie was op de hoogte van de financiële problemen van het moederbedrijf, maar wist niet van het niveau van de problemen. In het persbericht laten de ondernemers weten 'strijdvaardig' verder te gaan en 'de schade tot een minimum te beperken'.
Reacties
Weduwe Joustra is al jaren een begrip in Friesland. Veel mensen leven dan ook mee met de familie en laten dit weten via Twitter.
Ik ga morgen eerst nog maar even een @WeduweJoustra kopen om het merk wat te steunen. #zwaarweer#failliet#mitra
— JvdMeulen (@JvdMeulen)
Morgen allemaal een extra flesje van 'de Weduwe' kopen..! https://t.co/v5a0mXt4uD
— Kor Hylkema (@KorHylkema)
Het familiebedrijf hoort bij Sneek. Men kan zich dan ook niet voorstellen dat de distilleerderij zou verdwijnen uit de stad.
Als de Weduwe verdwijnt verliest Sneek een stukje Sneek https://t.co/4HsxZ67RSM
— Tim - scH (@laiperd)
Dat gaat dus niet gebeuren. We gaan het Sneekermeer toch ook niet inpolderen? https://t.co/EvpEB8RvfQ
— Ton van den Hout (@TonvdHout)
Op de foto boven: Heleen Sonnenberg, directeur van Weduwe Joustra