Groei

‘De Jongens van Oud West’ beste likeurproducent ter wereld

Joeri van Dongen (l) en Bart van den Heijkant uit Oosterhout nadat De Jongens van Oud West zijn uitgeroepen tot beste likeurproducent ter wereld tijdens de International Wine & Spirit Competition in Londen. Joeri van Dongen (l) en Bart van den Heijkant nadat De Jongens van Oud West zijn uitgeroepen tot beste likeurproducent ter wereld tijdens de International Wine & Spirit Competition in Londen.
Joeri van Dongen (l) en Bart van den Heijkant nadat De Jongens van Oud West zijn uitgeroepen tot beste likeurproducent ter wereld tijdens de International Wine & Spirit Competition in Londen.
Leestijd 2 minuten
Lees verder onder de advertentie

Afgelopen zomer al werden de orancello, limoncello en passievruchtdrankjes van het Oosterhoutse trio Joeri van Dongen, Rick Taks en Bart van den Heijkant door de International Wine & Spirit Competition uitgeroepen tot beste ter wereld. Daar kwam in The Roundhouse in Camden een gedenkwaardige avond bij, schrijft BN De Stem. Te midden van dik tweehonderd andere likeur- en alcoholische fruitdrankmakers werden ze uitgeroepen tot beste likeurproducent ter wereld. Joeri van Dongen en Bart van den Heijkant maakten een flinke vreugdedans toen de winst bekend werd gemaakt.

Te midden van mondiale spelers als Campari en De Kuyper - ‘het is een eer om tussen die grote namen te staan’- wordt iedere bestelling nog door de heren zelf ingepakt. ,,We hebben naast onze banen ieder één dag per week die we aan ons bedrijf spenderen”, zegt Bart van den Heijkant een dag na de bekendmaking in Londen. Al moet hij toegeven dat met het populairder worden van hun dranken inmiddels ook menig avonduur in het teken staat van De Jongens van Oud West.

Als we niet winnen moeten we de video en foto’s misschien maar verwijderen, dachten we. Gelukkig was dat niet nodig

Bart van den Heijkant

Zijn vriend en zakelijk partner Joeri heeft geen tijd om de krant te woord te staan. ,,Hij heeft na thuiskomst zijn overall aangetrokken en staat in onze loods in Oosterhout alweer sinaasappelen te schillen.” De vraag is realistisch of likeur maken al als een echte baan voelt nu er tienduizenden flessen per jaar worden geproduceerd én verkocht. ,,Zo voelt het niet. Het geeft nog steeds meer energie dan het kost.”

Lees verder onder de advertentie

‘Meer kun je niet bereiken’

Voor de verkiezing werden in de diverse categorieën likeuren, cognac, rum, wijn en nog veel meer ruim 12.000 inzendingen beoordeeld. Maar wat stelt zo’n verkiezing nu eigenlijk voor? ,,Wij vroegen ons dat ook af. Maar de setting in Londen was overweldigend en onze dranken en bedrijf zijn door een jury van liefst 25 mensen beoordeeld. Wij hebben uitleg moeten geven over hoe ons bedrijf in elkaar zit, wat we doen en willen in de toekomst, hoe we tegenover duurzaamheid staan. Echt heel uitgebreid. Meer kun je niet bereiken.”

De setting in Londen was overweldigend en onze dranken en bedrijf zijn door een jury van liefst 25 mensen beoordeeld

Bart van den Heijkant

Wie meedoet aan een wedstrijd en bij de laatste vijf zit, wil winnen. Bart van den Heijkant: ,,We hebben op onze social media verslag gedaan van de avond. Als we niet winnen moeten we de video en foto’s misschien maar verwijderen, dachten we. Gelukkig was dat niet nodig”, lacht hij.

Voorlopig houden De Jongens van Oud West het bij de drie bestaande smaken. ,,We willen wel uitbreiden met variaties binnen deze smaken. Daar kunnen we volgend jaar meer over vertellen.”

Lees verder onder de advertentie
De Jongens van Oud West behaalden afgelopen zomer al drie keer goud bij de prestigieuze International Wine & Spirit Competition. De Jongens van Oud West behaalden afgelopen zomer al drie keer goud bij de prestigieuze International Wine & Spirit Competition. Foto: Milou Bastiaansen Fotografie
De Jongens van Oud West behaalden afgelopen zomer al drie keer goud bij de prestigieuze International Wine & Spirit Competition. Foto: Milou Bastiaansen Fotografie