Innovatie

Oma’s Soep gaat maaltijden thuis bezorgen: ‘We willen meer impact maken’

Max Kranendijk (links) en Martijn Canters van Oma's Soep willen hun omzet verhogen om zo meer eenzame ouderen te kunnen bereiken. Foto: Oma's Soep. Max Kranendijk (links) en Martijn Canters van Oma's Soep willen hun omzet verhogen om zo meer eenzame ouderen te kunnen bereiken. Foto: Oma's Soep.
Max Kranendijk (links) en Martijn Canters van Oma's Soep willen hun omzet verhogen om zo meer eenzame ouderen te kunnen bereiken. Foto: Oma's Soep.
Leestijd 3 minuten
Lees verder onder de advertentie

Deze week lanceert Oma’s Soep het nieuwe platform omasmaaltijd.nl, waar consumenten versbereide maaltijden volgens oma’s recept kunnen bestellen en thuis laten bezorgen. Met dit nieuwe concept speelt het bedrijf in op de groeiende vraag naar gezonde en makkelijke maaltijden. Tegelijkertijd draagt het bij aan de missie om eenzaamheid onder ouderen te bestrijden. Vijftig procent van de winst gaat namelijk naar de Stichting Oma’s Soep tegen Eenzaamheid.

We willen onze impact vergroten, meer ouderen helpen en daarom onze omzet verhogen

Oma’s Soep wil impact vergroten

,,We hebben tot nu toe 80.000 ontmoetingen met eenzame ouderen georganiseerd. We willen onze impact vergroten, meer ouderen helpen en daarom onze omzet verhogen”, motiveert oprichter Max Kranendijk de introductie van het nieuwe concept. ,,Daarnaast hadden we heel veel lekkere recepten van oma’s op de plank liggen en wilden we daarmee ons aanbod uitbreiden. Maar we kunnen bij de supermarkt natuurlijk geen 18 maaltijden kwijt. Door rechtstreeks aan consumenten te leveren, kunnen we meer gerechten aanbieden.”

Geïnspireerd door de kookkunsten van zijn oma begon Max in 2017 met Oma’s Soep. Hij maakte soepen naar oma’s recept, die hij verkocht aan retailers. Al snel kwamen de soepen in de schappen te liggen bij onder andere AH, Plus en Picnic. In 2019 stapte goede vriend Martijn Canters in als mede-eigenaar en in 2021 werd het aanbod uitgebreid met maaltijden volgens hetzelfde concept.

Lees verder onder de advertentie

Max en Martijn werken samen met logistieke partner

Inmiddels hebben Max en Martijn een bedrijf met veertien medewerkers. Het hoofdkantoor zit in Amsterdam en de maaltijden worden bereid door een productiepartner in Eindhoven. ,,Martijn doet vooral het operationele gedeelte en de marketing en ik houd me meer bezig met de productontwikkeling en sales”, vertelt Max. ,,Maar we beslissen veel dingen samen. Productontwikkeling vinden we heel belangrijk, want het aanbod wisselt per seizoen.”

Logistiek wordt het natuurlijk een stuk complexer om niet alleen aan supermarkten te leveren, maar ook aan consumenten door het hele land. Max: ,,We werken samen met bezorgdienst Trunkrs, die de maaltijden elke dag thuis kunnen bezorgen tussen 17 en 22 uur. De maaltijden zijn dagvers en een week houdbaar. We werken met een minimale orderwaarde van 40 euro en het idee is dat mensen meerdere maaltijden tegelijk bestellen. We proberen ze te verleiden een abonnement te nemen.”

De vraag groeit. Mensen hebben minder tijd om te koken of doen liever andere dingen

Onderscheiden op voedingswaarde en smaak

Er zijn al genoeg spelers op de markt voor maaltijden aan huis, maar Max en Martijn denken dat er voor Oma’s Maaltijd zeker nog ruimte is, ,,De vraag groeit. Mensen hebben minder tijd om te koken of doen liever andere dingen. Onze maaltijden zijn gezond, met minimaal 150 gram groente per portie, en smaakvol dankzij de kruiden. Daarmee onderscheiden we ons van andere aanbieders.”

Lees verder onder de advertentie

,,We richten ons eigenlijk op twee doelgroepen: de jonge werkenden die geen tijd hebben om te koken, maar wel een gezonde maaltijd willen. En de ouderen, die we via onze stichting al kennen. We willen erom bekend staan de lekkerste en gezondste soepen en maaltijden van Nederland te maken en daarmee duizenden ouderen te helpen.”

Foto: Oma's Maaltijd Foto: Oma's Maaltijd
Foto: Oma's Maaltijd

Met de Stichting Oma’s Soep tegen Eenzaamheid zijn er in dertien steden wekelijks kookdagen, die worden georganiseerd door studenten. De jonge vrijwilligers koken met ouderen of ze brengen ouderen een bezoekje, uiteraard mét soep. ,,Ons doel is om eenzaamheid onder ouderen te helpen bestrijden. Momenteel helpen we ongeveer 750 ouderen per week en we willen in de toekomst naar 2000 ouderen per week.”

Lees verder onder de advertentie

Ook op retailgebied zijn er nog volop ambities. De soepen en maaltijden worden momenteel verkocht bij Albert Heijn, Plus, Picnic, Coop, Spar en Flink. Daarnaast levert Oma’s Soep ook aan bedrijfskantines, horeca en groothandels als Sligro. ,,We groeien mooi, maar we bereiken nog niet alle supermarkten. We zijn ervan overtuigd met een premium aanbod met sociale impact een toegevoegde waarde te zijn voor het maaltijdschap. En we hebben nog volop ideeën voor andere productgroepen, zoals Oma’s koeken, cake en toetjes. Maar we focussen voorlopig eerst op de maaltijdbezorging en groei met de retail.”

Lees ook: Startup Bubty haalt miljoenen op: ‘Oplossing schijnzelfstandigheid’

Lees verder onder de advertentie

Bekijk hier de voorwaarden.