Zzp

Harry Kuiper (ZZP Nederland): ‘Je hoeft als ZZP’er niet alles zelf te doen en te weten’

Alleskunner. Afbeelding: Shutterstock
Afbeelding: Shutterstock
Leestijd 3 minuten
Beoordeeld door:
Lees verder onder de advertentie

ZES ZZP’ERS ZESTIG DAGEN - volg via deze link hun werkdagen, hun verhaal: Wilma, John, Arno, Marja, Jeanne en Peter.

Binnenkort zijn er weer de startersdagen van de KVK in Utrecht en ZZP Nederland is gevraagd aanwezig te zijn om startende ondernemers te informeren en helpen met de vragen die er leven. Als belangenbehartiger is dit voor ons ook de kans nog eens duidelijk te maken wie wij zijn als organisatie, waar wij voor staan en kunnen betekenen. Die dag geven wij ook een vijftal kennissessies met als thema rechtsvormen, algemene voorwaarden en verzekeringen voor zzp’ers.

Dit zijn belangrijke onderwerpen voor de startende ondernemer. Ik spreek veel mensen hierover en krijg vaak de opmerking ‘ik heb een bedrijfsplan en ga dit doen op deze manier’. Mijn reactie is dan: leuk, en hoe ga je alle afspraken regelen? Dan blijft het vaak stil. Ervaring leert dat er dan globaal drie groepen zijn. Eén groep die alles tot in de puntjes heeft uitgewerkt en van ons de bevestiging wil hebben dat ze het goed hebben gedaan. De tweede groep is de groep die schrikt van de vragen die wij stellen maar wel openstaat om er samen naar te kijken. De laatste groep is een groep die het allemaal wel weet en alles zelf wil regelen - en dan komt het wel goed.

Lees verder onder de advertentie

Wees alert op wat je waar afsluit met welke gegevens

Het is een tendens die we allemaal zien in de samenleving. Lang leve Google, daar vergelijk ik het mee, die heeft alle antwoorden en wat op Google staat klopt en is waar. Opgelost. Maar laat ik dat hier ook ‘ns vergelijken met verzekeringen voor de zelfstandig ondernemer, ook online af te sluiten. Je vult je gegevens in zoals ze bij de KVK vermeld staan en alles is geregeld. Praktijk is helaas dat er vaak een verschil zit in hoe je te boek staat bij de KVK (sbi-codes) en wat je precies doet. Dat komt omdat niet alle beroepen beschreven staan bij de KVK en er een inschrijving volgt op wat er bij in de buurt komt. Bij het afsluiten van je verzekering lijkt alles te kloppen maar bij schade blijkt dit dan niet het geval te zijn.

Lees verder onder de foto.

Harry Kuiper, directeur ZZP Nederland. Harry Kuiper, directeur van ZZP Nederland.
Harry Kuiper, directeur van ZZP Nederland.
Lees verder onder de advertentie

Overlég. Kijk verder dan even online. Achter ZZP Nederland zitten ménsen, experts. Bij ons kun je ook verzekeringen zonder tussenkomst van ‘een mens’ afsluiten, maar wij nemen altijd contact op voor een eindcontrole. Kloppen je werkzaamheden wel, waarom sluit je de afgesloten verzekeringen af? Dat is geen verkoopgesprek, dat is een goedbedoelde controle; je kunt immers niet zelf alles weten.

Waar het mij om gaat is dat we als belangenbehartiger, naast het informeren en lobbyen, objectief daadwerkelijk de juiste producten aanbieden en ondernemers ontzorgen met onze expertise. En: er is wat te zeggen voor menselijke interactie.

Harry Kuiper, directeur ZZP Nederland.

Lees verder onder de advertentie

Bekijk hier de voorwaarden.