Actueel

ACM waarschuwt: telemarketeers moeten toestemming kunnen bewijzen

beeld deondernemer
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

Volgens de toezichthouder passen veel telemarketingbedrijven de regels die sinds 1 juli vorig jaar gelden nog te laks toe. Bedrijven zouden denken dat het tonen van bellijsten en processen hoe tot die lijsten is gekomen voldoende is om aan te tonen dat iemand gebeld mag worden, maar dat is dus niet zo.

Verder worden mensen die recht van verzet inroepen sneller verwijderd uit belbestanden. Dat recht van verzet is een manier om aan te geven dat je niet meer gebeld wilt worden door een bedrijf.

Bedrijven mogen alleen contact opnemen met mensen die vooraf expliciet hebben ingestemd met de mogelijkheid om gebeld te worden. Ook mensen die voor hetzelfde soort product klant zijn of recent zijn geweest bij een bedrijf mogen nog drie jaar gebeld worden.

Lees verder onder de advertentie