Actueel

Productie industrie daalde in december, dieptepunt lijkt in zicht

beeld deondernemer
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

De zogeheten inkoopmanagersindex ging in december omhoog naar 48,6 van 46 in november. Dat betekent dat de bedrijvigheid nog wel afnam, want pas boven een score van 50 is er sprake van groei.

Volgens sectoreconoom industrie Albert Jan Swart van ABN AMRO is de bodem dan ook in zicht. ,,Het aantal nieuwe orders neemt wel nog steeds af, maar dus in veel mindere mate dan in november. De vraag naar investeringsgoederen, zoals machines, nam zelfs weer licht toe."

Het aantal nieuwe orders neemt wel nog steeds af, maar dus in veel mindere mate dan in november. De vraag naar investeringsgoederen, zoals machines, nam zelfs weer licht toe

Albert Jan Swart, ABN AMRO

Meeste industriële ondernemers hebben positieve verwachtingen over 2023

Swart benadrukt dat de meeste industriële ondernemers positieve verwachtingen hebben over 2023, met uitzondering van de meest energie-intensieve sectoren. Zo denken ondernemers dit jaar meer te produceren dan in het voorbije jaar. ,,Ook groeide de werkgelegenheid in het hoogste tempo sinds augustus."

Lees verder onder de advertentie

Lees ook: Wetswijzigingen 1 januari 2023: dit verandert er voor ondernemers