Actueel

Wimmie (23) heeft volgens gemeente Nijmegen te veel koffiedrinkers in ‘koffiezaak’

Wimmie Vos van coffee and conceptstore Foxy aan de Waalkade in Nijmegen. Foto: Indebuurt.nl Wimmie Vos van coffee and conceptstore Foxy aan de Waalkade in Nijmegen. Foto: Indebuurt.nl
Wimmie Vos van coffee and conceptstore Foxy aan de Waalkade in Nijmegen. Foto: Indebuurt.nl
Leestijd 3 minuten
Lees verder onder de advertentie

Een prachtig uitzicht op de Waal, kop koffie erbij: het is wat mensen trekt naar Foxy, de begin vorige maand geopende zaak in het glazen paviljoen op de Nijmeegse Waalkade. De zaken lopen gesmeerd. Foxy zit geregeld vol met mensen die een bakje koffie drinken.

‘Ondersteunende horeca’

Maar door de vele klanten voor een bakje koffie houdt de jonge ondernemer Wimmie Vos (23) zich niet meer aan de regels die gaan over het perceel waar de zaak is gevestigd, vertelt de ondernemer aan de Stentor. Volgens het bestemmingsplan is hier detailhandel, winkels dus, met ‘ondersteunde horeca’ mogelijk. Dat houdt in dat in dit pand een winkel mag zitten met ‘onder bepaalde voorwaarden horeca-activiteiten als koffie schenken’.

,,Dat mag zolang dit ondergeschikt is, maximaal 25 procent, aan de hoofdactiviteit”, zegt de gemeentewoordvoerder. Maar de horeca is helemaal niet zo ondergeschikt. Het schenken van koffie neemt een veel grotere rol in dan de verkoop van accessoires. De gemeente heeft bij Vos aangekaart dat ze niet op deze manier door kan gaan.

Lees verder onder de advertentie

‘Het loopt anders’

,,Ik weet het, de focus moet volgens het boekje meer op de winkel liggen”, beaamt Vos, voor wie dit haar eerste zaak is. ,,Het loopt anders: de meeste mensen komen voor koffie. Ik had eerst niet in de gaten dat dit een probleem was. Het gaat juist supergoed, het is drukker dan verwacht. In het weekend staan er letterlijk rijen. Dat zag ik niet aankomen.”

In de zaak staan nu zo’n vijftien tafels. ,,Eigenlijk zou ik er maar zo’n drie binnen mogen hebben staan”, zegt Vos. ,,Na een paar weken kwam ik erachter dat ik anders een exploitatievergunning nodig heb.”

Ik hoop zó dat het lukt. Veel mensen genieten van deze plek en het mooie uitzicht

Wimmie Vos Eigenaar Foxy

Aanvraag geweigerd

Zo’n vergunning is nodig voor het runnen van een horecabedrijf. De aanvraag is geweigerd. Want: volgens het bestemmingsplan is het nu niet mogelijk om hier een bedrijf te draaien dat zich vooral op horeca richt, zegt de gemeente.

Lees verder onder de advertentie

Vos geeft niet op. In de zaak gaat een petitie rond. ,,Ik hoop de gemeente te laten zien dat mensen dit concept juist leuk vinden en om deze reden komen. Het is er ook zo'n mooie plek voor”, zegt ze. ,,Mij is in gesprekken met de gemeente niet duidelijk geworden dat ik hierop moest letten.”

Lees ook:

Charlie (27) en zijn gezin zijn zo blij met hun nieuwe huis, maar dan bellen de buren met slecht nieuws: ‘We zijn allemaal verslagen’

Lees verder onder de advertentie

Nieuwe aanvraag

Volgens de gemeente is een optie het aanvragen van een bestemmingsplanwijziging, om meer horeca mogelijk te maken. ,,Het is niet gezegd of die dan ook verleend wordt.”

Vos heeft deze week een aanvraag de deur uit gedaan waarin ze vraagt af te wijken van het bestemmingsplan. ,,Zodat ik me voor 75 procent op horeca mag richten”, zegt ze. De aanvraag is in behandeling. Daarom doet de gemeente nu ‘geen uitspraken over eventuele handhaving’.

Vos houdt goede hoop. ,,Ik hoop zó dat het lukt. Er zijn zoveel mensen die hier met een kop koffie genieten van het uitzicht.”

Lees ook: Tweeling wil beste sushi van het land maken en krijgt hulp van 16-jarige franchisenemer

Lees verder onder de advertentie