In een wereld waarin de druk om te presteren constant aanwezig is en vrije tijd schaars lijkt, heeft Happy Trails (kwinkslag naar de jaren 60 roadtrip Hippie Trail) een missie: het gevecht aangaan met de prestatiemaatschappij en mensen de kans bieden zo nu en dan ook nog van het leven te genieten.
Lees ook: Dit bedrijf weet het zeker: de duurzame ICECUBE-airco gaat onze planeet afkoelen
Happy Trails ziet zichzelf als de maker van ‘onthaastmomentjes’. ,,Om te ontsnappen aan de drukte van het dagelijks leven, met lekkere snacks: crunchy chocoladebolletjes in verschillende smaken”, vertelt Olaf, mede-oprichter van Happy Trails in De Ondernemer Live. Happy Trails wil hiermee een permanente plek veroveren in het landschap van lekkernijen.
Doelgroep Generatie Z
Volgens Olaf liggen er volop kansen in die categorie. ,,Een van de sleutels tot het succes van Happy Trails is het vermogen om in te spelen op veranderende consumententrends en -behoeften”, legt hij uit. Hij vertelt vervolgens hoe het bedrijf strategisch heeft gekozen voor snack-size chocolate, een markt die tot op heden wordt gedomineerd door slechts enkele grote spelers. ,,Daar vind je gewoon alleen de A-merken, daarin is in tien jaar eigenlijk niks iets veranderd. Wij vonden het tijd dat hier wél verandering in kwam. In smaak, kleuren, beleving en uitstraling.”
Door zich te richten een sterk merkverhaal en een specifieke doelgroep, Gen Z, weet Happy Trails dat het een unieke positie heeft binnen dit segment. Olaf: ,,Het is juist die Generatie Z die eigenlijk altijd op zoek is naar vernieuwing. En daar proberen wij nu op in te spelen. Als die generatie het omarmt, volgt de rest vanzelf.”
De Pitch
Wil jij groeien? Dan gaan we dat regelen. Dat doen we met onze nieuwe kijkradiorubriek De Pitch. Elke week kan een ondernemer tijdens de uitzending van De Ondernemer Live zijn of haar plan pitchen aan toekomstige investeerders. Er is één regel: je hebt één minuut. Meer weten of je opgeven? Hier lees je meer.
Bouwen aan naamsbekendheid, vooral op TikTok
Het bedrijf, dat nu met de snackbolletjes al landelijk verkrijgbaar is bij meer dan duizend supermarkten, heeft met een gezonde financiële positie dankzij nul schulden en eigen vermogen een stevig fundament geslagen voor verdere groei. Meer naamsbekendheid vormt daarbij de nieuwe uitdaging.
Het groeigeld dat Happy Trails hoopt op te halen, moet de onderneming dan ook helpen plannen uit te werken om op verschillende fronten beter zichtbaar te zijn, zoals TikTok en andere platforms waar de beoogde doelgroep zich bevindt. ,,Naast het bouwen aan onze merkbekendheid zullen we de komende tijd ook meer aan merkactivatie gaan doen zoals sampling op de plekken waar Generatie Z zich bevindt. Want proeven is kopen, hebben we ondervonden”, aldus Olaf.
In deze categorie vind je al tien jaar lang vooral de A-merken, wij vonden het tijd voor verandering
Happy Trails wil dit jaar het aantal verkooplocaties verdubbelen van duizend naar tweeduizend winkels en een nieuw ‘onhaastmomentje’ lanceren in een andere categorie. ,,Daarom lanceren we een crowdfundingcampagne om fondsen te werven. Je kunt vanaf 250 euro mede-eigenaar worden van ons bedrijf. Maar doe het snel, want er is al bijna 80 procent gevuld.”
Investeren in Happy Trails? Meer informatie vind je op de website en op sharefundingplatform Eyevestor.
Bekijk het volledige gesprek met Olaf Ouwerkerk bij De Ondernemer Live in bovenstaande video, waarin hij uitgebreid vertelt over de missie van Happy Trails.