Diredj Baldew begon in coronatijd met kickbokstrainingen en dat was zo’n succes dat het leidde tot een kickboksschool op Sportpark Willem-Alexander in Schiedam: Beyond Fighting. Op het hoogtepunt kende zijn school 150 leden, maar inmiddels is dat aantal geslonken tot 125. En dat komt volgens Baldew door problemen in en rondom zijn sportschool die hij niet opgelost kreeg.
Vorige maand trok de ondernemer daarover aan de bel op deze site. Wat er allemaal loos is? Honkballen die door het net vliegen en ruiten beschadigen. Auto’s en motoren die vaak over het fietspad rijden. En het ontbreken van een koelinstallatie in zijn kickboksschool. Daardoor liep het tijdens de voorbije zomerse periode geregeld op tot bijna 29 graden in zijn pand.
‘Het is zwemmen tegen de stroom in’
Een volgens hem nog groter probleem: een door de nieuwe beheerder van het park, Sportbedrijf Schiedam, opgelegde huurverhoging van 25 procent. En ook nog eens een opzegging van zijn huurcontract per 1 oktober aanstaande. Terwijl volgens hem andere huurders op het park mogen blijven zitten.
Lees ook: Vier geïnteresseerden melden zich voor failliet Dinner Train
In een poging tot een oplossing te komen startte Baldew vorige maand een petitie waarin hij opriep tot een ‘gelijke behandeling’ van alle huurders en pleitte voor een alternatieve locatie.
We trainen onder omstandigheden die zelfs in een ontwikkelingsland beter zijn
Diredj Baldew
De petitie werd 238 keer ondertekend en hij bood die op 31 augustus aan de gemeenteraad aan. ,,Maar ik heb 0,0 respons gekregen. Het is echt zwemmen tegen de stroom in, de situatie qua sportlocatie is er niet beter op geworden. We trainen onder omstandigheden die zelfs in een ontwikkelingsland beter zijn.”
Lees ook: AGU wankelt: wat is er aan de hand met hét regenpakkenmerk van Nederland?
Het steekt hem dat hij, naar eigen zeggen, niets hoorde van de verhuurder, Sportbedrijf Schiedam, en gemeenteraadsleden. ,,Die hebben niet de moeite genomen me te benaderen. Heel vervelend.” Omdat zijn petitie dus helemaal niets forceerde, het kwam niet eens tot een uitnodiging voor een gesprek, nam hij recent een moeilijke beslissing. Op 25 september is de allerlaatste les in zijn kickboksschool en daarna sluiten de deuren van Beyond Fighting.
‘Boosheid en verdriet’
Hoe reageerden zijn leden op het nieuws dat hij zondag bekendmaakte? ,,Met boosheid en verdriet. Voor veel mensen is dit de enige plek waar ze kunnen sporten.”
Zelf weet hij nog niet wat hij in de toekomst gaat doen. ,,Nu in ieder geval niets, want ik ben mentaal en fysiek uitgeput. De locaties liggen ook niet voor het oprapen. En ik wil sowieso niet terugkeren binnen de gemeentegrenzen van Schiedam.”
‘Daar is nog niets over bekend’
Directeur Margreet Drijvers van het Sportbedrijf Schiedam wil, net als enkele weken geleden, niet reageren op de uitlatingen van ondernemer Baldew. ,,Omdat ik het nog steeds niet juist vind om deze kwestie inhoudelijk in de krant te bespreken.” Ze zegt wel dat er na het vertrek van Beyond Fighting een andere partij in dat pand gaat komen. ,,Uiteraard, maar daar is nog niets over bekend. Eerst moet het hele sportpark gerenoveerd worden.”
Het flink verzakte sportpark Willem-Alexander in Schiedam gaat na een impasse van enkele jaren eindelijk aangepakt worden. In juni werd bekend dat er na een lange juridische strijd uitzicht is op herstel: bedoeling is dat de werkzaamheden in 2026 zijn afgerond.
Lees ook: Hoe Esprit franchisenemers ‘liet stikken’. Het verhaal van deze franchiser en storemanager