Video Mode

Oger-topman Sander Lusink: 'Onze collectie is nog aangepast aan het vele thuiswerken'

Sander Lusink, brand director bij Oger, was onlangs co-host bij De Ondernemer Live. De luxe herenmode-ondernemer gaf er onder meer zijn mening over onderwerpen als de stijgende omzetcijfers van de detailhandel en de markt voor zakelijk vliegen die weer aantrekt. Kijk en luister mee.

Van onze redactie 5 augustus 2022

Het familiebedrijf Oger, adres voor luxe herenkleding op maat, is volgens Sander Lusink (zoon van naamgever Oger) in een 'enorme hosanna-stemming', zo vertelt hij in De Ondernemer Live. ,,Iedere maand zit onze omzet ongeveer twintig, dertig procent in de plus. Onze webshop deed altijd al 45 procent plus, maar zit momenteel ook nog eens vijf procent hoger. Overigens zagen we dezelfde lijn al tijdens corona, terwijl we toen hadden verwacht dat het zou verdubbelen in de webshop. Die webshop is bij ons heel steady. Geen dalen en geen pieken. En bij die winkels heerst er - vooralsnog - een hele vrolijke stemming.''

Lusink gaat in de uitzending ook uitgebreid in op de vraag of de Oger-omzet minder fluctueert vanwege de doelgroep van de herenkledingzaak: een meer kapitaalkrachtige groep consumenten in vergelijking met de gemiddelde consument. Klopt dat beeld of ligt de oorzaak toch elders?

''Vroeger verkochten we ongeveer 70 procent pakken. Nu zitten we om en nabij de 40 procent aan pakken. De andere 60 procent gaat om wat wij smart casual noemen''

Sander Lusink, brand director Oger

Welke invloed heeft het thuiswerken op de zakelijke collectie van Oger?

De ondernemer gaat ook in op het feit de de markt voor zakelijk vliegen - hoewel nog niet de oude - weer fiks in de lift zit. Wat merkt men bij Oger van die trend? Gaat de klant weer vaker op pad of blijft thuiswerken een ding?

Lusink: ,,We merken dat mensen nog steeds de behoefte hebben om minstens een paar dagen per week thuis te werken. Daar hebben we onze collectie ook gedeeltelijk op aangepast. Vroeger verkochten we ongeveer 70 procent pakken. Nu zitten we om en nabij de 40 procent aan pakken. De andere 60 procent gaat om wat wij smart casual noemen. Jeans, een jasje en een shirt.''

Overigens is volledige kijkradio-uitzending van De Ondernemer Live, met Sander Lusink als co-host, via deze link terug te kijken.

Sander en Martijn Lusink, in de bekende winkel van Oger in Amsterdam.

Lees ook: Een Oger-pak voor elke sollicitant: zo helpt Martijn Lusink werkzoekenden

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws voor ondernemers.

Ontvang dagelijks onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste ondernemersnieuws