Onder ‘uitdagende omstandigheden’, zoals lagere consumentenbestedingen en blijvende stijgende kosten van inkoop en arbeid, leverde de verkoop van kleding, huishoudelijke artikelen en voedingswaren de winkelketen veel geld op. HEMA heeft vorig jaar de winst bijna zien verdubbelen naar 61,1 miljoen euro, schrijft NU.nl. Het aantal klanten bleef ongeveer hetzelfde als een jaar eerder.
Lees ook: Topvrouw HEMA: we hebben een goed jaar achter de rug
Concurrentie HEMA zit online en in winkelstraat
De keten heeft nog steeds een grote kluif aan het voor blijven van de concurrentie. Die „komt overal vandaan, online en in de winkelstraat”, zegt topvrouw Saskia Egas Reparaz. Volgens de topvrouw onderscheidt HEMA zich door te letten op de impact op het milieu en goede omstandigheden voor de mensen die de spullen maken. „Het is aan de klant om te beredeneren hoe dat bij de concurrent is.”
De aanhoudende onrust in de Rode Zee speelde in 2023 geen rol in de leveringen aan de winkels. Maar inmiddels begint HEMA de keten de effecten van de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen op de scheepvaart wel te merken. Daarom neemt HEMA maatregelen. Zo zorgt de winkel bijvoorbeeld dat de voorraden eerder worden aangevuld. Ook opent HEMA een inkoopkantoor in Turkije. ,,Daarmee wordt de toelevering van producten voorspelbaarder”, zegt Egas Reparaz.