De aangepaste winst daalde met 27 procent tot 6,5 miljard dollar. De omzet kwam uit op 62,6 miljard dollar. Dat was 68,6 miljard dollar in het eerste kwartaal van 2022. TotalEnergies zei wel dat de marges bij raffinage erg sterk waren.
De Canadese teerzandactiviteiten worden voor 4,1 miljard dollar overgedaan aan Suncor. Daar kunnen nog extra betalingen van maximaal 450 miljoen dollar bovenop komen. Teergronden zijn aardlagen die zware olie gemengd met water en zand bevatten. De productie in teerzanden wordt vaak bekritiseerd vanwege de ecologische schade aan de natuur door vervuiling en ontbossing.
Vorige maand werd nog bekend dat TotalEnergies al zijn tankstations in Nederland en Duitsland verkoopt aan het Canadese bedrijf Couche-Tard.