Groene Michelin-ster
En er is nóg een primeur voor Luc Kusters. Zijn restaurant Bolenius kreeg in 2021 als eerste in Nederland een Groene Michelin-ster. Deze ster wordt uitgereikt aan chefs die zich inzetten voor een duurzame toekomst. Een kroon op het harde werk voor de ondernemende Kusters, die gezien wordt als rolmodel voor een duurzame gastronomie. Maar op zijn lauweren rusten, doet hij niet. Integendeel.
Ontdek Lightspeed: het alles-in-één kassasysteem waarmee je jouw winkel of restaurant slimmer en sneller runt. Met gebruiksvriendelijke tools beheer je eenvoudig je voorraad, bestellingen en klantgegevens.
Bedrijfsvoering optimaliseren
De deuren van zijn nieuwe restaurant in het Amsterdamse Rembrandtpark zijn net geopend. Natuurlijk draait ook daar alles om groenten, maar óók om techniek. De innovatieve Kusters zag ten tijde van zijn eerste restaurant als een van de eersten in hoe data kan helpen je bedrijfsvoering te optimaliseren. Dus ook in zijn gloednieuwe restaurant wordt er met een ingenieus kassa- en betalingssysteem gewerkt: Lightspeed.
Je hoeft minder lang te zoeken, want alles staat in het systeem. Daardoor is de kans op fouten minder groot
Luc Kusters Bolenius
Voor iedereen zichtbaar
Kusters werkt al jaren met het systeem, dat hij zelf kan instellen, en samenwerkt met het digitale bonnensysteem van het restaurant. Van prijzen en lunchmenu tot de hele wijnvoorraad: alles staat erin - en dat levert op meerdere plekken in het bedrijf voordelen op.
„Op onze nieuwe locatie hebben we een keuken aan de voor- en achterzijde. Dat heeft voor- en nadelen, zoals minder oogcontact. Communicatie via Lightspeed is dan des te prettiger. Zo is voor iedereen meteen zichtbaar wat vaste gasten bij hun laatste bezoek aten, en of ze allergieën hebben. Daar maken we natuurlijk gebruik van.”
Tijdwinst voor Luc Kusters en team
Maar het grootste voordeel is toch wel tijdwinst, vertelt Kusters. „Je hoeft minder lang te zoeken, want alles staat in het systeem. Daardoor is de kans op fouten minder groot. Ik vind fouten niet erg, maar het kost wel tijd - want ze moeten gecorrigeerd worden. En ik houd van mijn werk, maar dubbel werk vind ik zonde.” Maar ook aan de achterkant zijn er voordelen. „De boekhouder kan op elk gewenst moment in het systeem. Dat scheelt hem weer tijd, want hij hoeft niet op cijfers te wachten.’’
Vernieuwing is niet goedkoop, maar het levert heel veel op
Luc Kusters Bolenius
Personeel ontlasten
Inmiddels is Lightspeed voor meer chefs dan Kusters gesneden eh, koek - maar dat was in de begintijd wel anders. „Vanuit de oude horeca werd er vooral gedacht dat het kostbaar is”, vertelt Kusters. „En je moet er ook verdomd hard voor werken. Vernieuwing is niet goedkoop, maar het levert heel veel op. Niet alleen aan de achterkant, maar ook voor je personeel, en die kun je hiermee ontlasten. Dan ben je wel overtuigd.”
Nooit meer zonder
Zelf kan hij zich inmiddels niet meer voorstellen dat het ooit anders was. „Toen ik nog in de keuken stond, heb ik me er nooit echt in verdiept. Maar nu ik echt aan het ondernemen ben en ik zie wat er aan de achterkant moet gebeuren en hoe je daarop bespaart, kan ik me geen wereld meer voorstellen zonder.”
Over Lightspeed
Geef je onderneming een voorsprong met Lightspeed, hét kassasysteem voor moderne winkels en horecazaken. Automatiseer je processen en bespaar kostbare tijd dankzij slimme integraties en realtime analyses. Lightspeed groeit moeiteloos met je mee, of je nu één vestiging hebt of meerdere locaties.